28 січня 2010 року / 14:47
У судах покращать кадрову політику та етику працівників
Категорія: Суспільство
В Івано-Франківську відбувся семінар для керівників судів загальної юрисдикції на тему кадрової політики та етики працівників суду. Навчання ознайомить голів судів області з основними принципами побудови ефективної кадрової політики, учасники семінару розглянуть сучасну практику управління персоналом суду на прикладах міжнародного досвіду. Участь у семінарі взяв керівник проекту USAID «Україна: верховенство права» Девід Вон.
Кадри є важливим фактором успішного функціонування будь-якої організації. А судова система особливо зацікавлена у професійному зростанні її працівників.
«У Верховному суді ми проводимо конкурс, — розповідає керівник апарату Верховного суду України Іван Кучерина. — Спочатку люди здають екзамени у письмовій формі, потім іде співбесіда в усній. Це дуже серйозний відбір, тому що люди приходять з двома, трьома освітами, і в результаті співбесіди ми виявляєм, людина може працювати чи ні».
«Ми повинні мати для своїх працівників певну корпоративну культуру, — переконаний голова апеляційного суду Івано-Франківської області Павло Гвоздик, — певні цінності, які ми сповідуємо як люди, які віддають своє життя, працюють на благо справедливості і таким чином служать одній із найбільш важливих людських потреб — справедливості».
Удосконалення українського судочинства є пріоритетним напрямком роботи проекту USAID «Україна: верховенство права». Особливу увагу приділено вдосконаленню судового адміністрування, автоматизації судів та покращенню кадрової політики. За останні два роки діяльності програми у модельних судах України керівники проекту відзначили суттєві зміни у підході до підбору і навчання кадрів.
«За останній час ми побачили дуже великий поступ у напрямку управління персоналом, — запевняє Девід М. Вон, керівник проекту USAID “Україна: верховенство права”. — На мій погляд, найбільшим досягненням було, коли і голови судів, і керівники апаратів в рамках цієї робочої групи спільно розробили правила поведінки працівників суду, які були затверджені Радою суддів України у лютому 2009 року».
Питання якісного підбору кадрів і їхнього навчання — тема номер один для українського судочинства. Особливо тепер, коли суди нерідко звинувачують у корупції. Саме тому служителі Феміди не пропонують, а саме наполягають на співпраці із ЗМІ і громадськими організаціями.