17 січня 2010 року / 19:34
Калушани у день виборів провели референдум
Категорія: Політика, Суспільство, Екологія
Калуш належить до територіального виборчого округу № 86, де загалом зареєстровано 192,5 тисяч виборців. За словами голови комісії округу Любові Танасійчук, найактивніше в цьому регіоні голосує Галич, Калуш, трохи пасивніше — Калуський і Рогатинський райони. Грубих порушень поки не виявлено, проте чимало виборців сьогодні не змогли проголосувати.
Річ у тім, що комісія округу уточнила списки виборців, а у держреєстрі цього не врахували. У результаті внесено навіть покійників, а ті, що хочуть віддати голос — відсутні. Бюлетенів для них немає, отож людей автоматично позбавили права голосу.
«Бюлетенів не вистачає, ці люди зараз не проголосують, — говорить пані Танасійчук. — Це, звичайно, обмеження їхніх конституційних прав, але ми нічого не можемо зробити, бо бюлетені виготовляються вгорі, там, де гроші, через те ми їх не можемо так замовити, щоб нам їх привезли. Треба десь тиждень, щоб вони надрукували».
Подібна ситуація сталась у селі Сівка-Войнилівська Калуського району напередодні виборів, проте люди вчасно помітили, поскаржилися, і їх встигли внесли до списків виборців.
Але старші люди не нарікають на труднощі, адже сьогодні можна самостійно вирішувати, за кого голосувати. Раніше, згадують вони, ніхто не мав справжнього права голосу, а виконувалося накази «зверху».
«То було зовсім інакше, то не були вибори, а сказав — то́го, та й так треба було, — згадує Іван Кузик, мешканець села Сівка-Войнилівська. — А зараз кожний має свою думку, хто собі вибере кого, хай і вибирає. Дивіться, 18 чоловік, в такій масі людей старша людина може не зрозуміти, що куди».
Прикро те, що попри демократичні засади, не всі дотримуються виборчого законодавства, яке забороняє політичну агітацію у день виборів. Деякі міста і транспорт сьогодні подекуди рясніють плакатами кандидатів у Президенти.
А от калушани вирішили взяти на себе сьогодні додаткову відповідальність і провести консультативний референдум щодо екологічних проблем, які з року в рік загострюються в зоні діяльності Державного підприємства «Калійний завод».