23 грудня 2009 року / 17:48
Патріотична література повинна бути популярнішою
Категорія: Суспільство, Освіта
Україна має гарні книговидавничі традиції, проте сьогодні ринок української книги занепадає. Тепер далеко не кожен дозволяє собі витратити 50–70 гривень на книжку. Про успіхи та проблеми книгодрукування розповів прикарпатцям в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка Василь Гутковський — директор літературної агенції «Піраміда».
У новому році видавництво святкуватиме своє 15-річчя. За цей час, каже його директор Василь Гутковський, вдалося досягнути чимало, але й проблем удосталь. Попри вишуканий стиль і якість видань їхній продаж зменшився у 8 разів у порівнянні з «до-кризовим» періодом.
Пан Гутковський відзначає, що «Піраміда» об'єднує нині знаних українських письменників. З-під їхніх пер виходять рентабельні для видавництва книжки. Проте є видання, яким потрібно допомагати в реалізації. До прикладу, підприємство фінансово підтримує науковий часопис «Воєнна історія».
«Вже 8 років пропонувалося цей журнал видавати на державних засадах, зробити його бюджетним журналом, про що неодноразово були звернення до різних урядів, діячів, політиків, — говорить Сергій Литвин, доктор історичних наук, головний редактор журналу “Воєнна історія”. — На превеликий жаль особливої підтримки ми не знайшли».
Видавці переконані, що сьогодні суспільство потребує не тільки якісної та актуальної літератури, але й патріотичного виховання. Це допоможе зацікавити молодь розвитком української історії та її проблемами.