22 грудня 2009 року / 15:51
«Галицький бал» знову зачарував помпезністю
Категорія: Культура
600 любителів класичних танців зібралися в Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі. Всім учасникам довелося виконати сувору умову: прийти у відповідному одязі. Таку кількість людей, одягнених у стильні фраки і розкішні бальні сукні можна побачити лише на традиційному «Галицькому балі».
Це вишукане дійство відбувається в Івано-Франківську вже вп'яте. Організатором цього балу став Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Студентський сенат. Серед гостей були студенти, бізнесмени та чиновники.
Цього разу, за традицією, бал розпочали святковим полонезом. А далі у вальсі закружляв ректор Прикарпатського національного університету Богдан Остафійчук з дружиною, до яких приєдналися численні гості заходу.
Учасникам «Галицького балу» довелося старанно приготуватися: вибрати вишукані сукні, костюми, смокінги, дамам треба було продумати зачіску та макіяж. Ще до початку дійства гості мали можливість пройти майстер-класи з класичних танців.
«Ця прекрасна традиція підтримана мною і багатьма іншими людьми, — говорить міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. — Вона вже увійшла в наше місто, вона є в календарі, тому я вважаю, що підтримка цієї відновленої традиції має велике значення».
Серед гостей «Галицького балу» були і завсідники таких помпезних заходів, і новачки. Не дивно, що це свято приваблює щоразу більше публіки, особливо серед молоді. Адже хто з них не мріяв народитися в давні, романтичні часи, коли такі бали були звичними?
Програма «Галицького балу» — цікава та динамічна. Гостей розважав естрадно-симфонічний оркестр, співаки і танцювальні колективи. Крім того, відбувся показ хутрових виробів та колекції весільних суконь.
Журі балу визначило найкращу танцювальну пару, відзначило найкращу зачіску, сукню і макіяж серед дам. І, звичайно, обрало княжну та княжича балу. А корону найкращій дамі свята одягла переможниця благодійного конкурсу «Панночка Прикарпаття» Катерина Юрів.
«Це родзинка міста, він проводиться раз у рік, і він такий помпезний, красивий, — говорить режисер дійства Лілія Борисевич. — Коли засвічуються вогні обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка і ця красива молодь іде до нас, зрештою, у нас є досить серйозна публіка».
Гостей «Галицького балу» знову захопила яскрава, вишукана атмосфера свята. Тут можна було розважитись не тільки танцями, а й цікавими конкурсами, довідатися про традиції бальної культури. Упродовж майже п'яти годин учасники «Галицького балу» з головою занурилися в епоху пишного середньовіччя.