15 грудня 2009 року / 11:00
Дівчатка-сироти змагатимуться в красі і талантах
Категорія: Соціальна сфера
16 грудня муніципальний центр дозвілля стане місцем, де здійсняться мрії багатьох діток. Тут уперше відбудеться благодійний конкурс краси «Панночка Прикарпаття». Дівчатка-сироти, напівсироти та позбавлені батьківської опіки матимуть змогу вийти на подіум та відчути себе справжніми принцесами.
Організатори переконані, що ця категорія дітей не має можливості проявити себе у звичних конкурсах краси, тому напередодні Миколая Благодійний фонд «Берегиня» спільно з «Карітасом», «Оптикою Люксор» та іншими доброчинцями влаштували їм подарунок.
10 дівчаток віком від 9 до 12 років у п'яти конкурсах виборюватимуть право одягнути корону «Панночки Прикарпаття». Але титул і подарунки отримає кожна учасниця. Таке свято — це можливість втілити в життя мрії багатьох діток, впевнені організатори дійства.
«Переважно такі конкурси є комерційними, діти домагаються якихось нагород і потім вони йдуть далі по тій драбинці — стають модельками і так далі, — говорить організатор конкурсу Тетяна Дуда. — Тому багато батьків зацікавлені в таких конкурсах і своїх дітей туди спрямовують. Категорія цих дітей ніколи не потрапляла на такі конкурси, тому виникла ідея власне для цих дітей зробити цей конкурс».
Задум голови Благодійного фонду «Берегиня» підтримали й інші доброчинці, зокрема Благодійний фонд «Карітас». Його виконавчий директор Наталія Козакевич відзначила, що це можливість створити не лише казку на один день для обділених турботою дітей, а й сприяти розвитку дітей.
З цими словами погоджується хореограф Ярослав Бабчук. Він помітив, що такі діти здебільшого мають більше бажання і є стараннішими в навчанні. Четверо наполегливих учасниць матимуть змогу безкоштовно займатися танцями.
А в рамках конкурсу кожна дівчинка відчує себе принцесою — вони потраплять на бал у святкових сукнях. Переможниця «Панночки Прикарпаття» відвідає справжній «Галицький бал» і одягне корону дорослій княжні балу.
Організатори пообіцяли, що конкурс «Панночка Прикарпаття» стане традиційним, адже, переконані вони, діти повинні мати рівні можливості для реалізації свого потенціалу.