3 грудня 2009 року / 09:34
Священики і митці подбали про піднесення духу
Категорія: Мистецтво, Культура, Релігія
Під кінець року в Івано-Франківську пройдуть відразу декілька заходів, які повинні піднести на дусі громаду вірних міста. 7 грудня в обласному музично-драматичному театрі відбудеться святочна академія на відзначення ювілейних пам'ятних дат митрополита Андрея Шептицького, до 10-го можна зголоситися на участь у різдвяному фестивалі «Коляда на Майзлях», а з 13 грудня в Івано-Франківську перебуватимуть мощі Івана Хрестителя.
Організатори заходів найбільше уваги приділили фестивалю «Коляда на Майзлях», який триватиме з 10-го до 24-го січня 2010 року. Ідею свята запозичили у львів'ян, де вже 13 років поспіль відбувається «Велика коляда», яка набула всеукраїнського масштабу. Започаткували фестиваль «Коляда на Майзлях» парафія Царя-Христа при монастирі отців Василіан та керівники колективів парафії.
«Для більшого збагачення духовного та культурного рівня жителів та гостей нашого міста, збереження духовної спадщини та християнської різдвяної традиції, ми вперше запланували організувати фестиваль “Коляда на Майзлях”», — роз'яснив ігумен монастиря отців Василіан в Івано-Франківську отець Йосафат Фітель.
У фестивалі братимуть участь хорові колективи, запрошують також фольклорні ансамблі і вертепи. Оргкомітет надає колективам обов'язкові для виконання твори — не надто знані колядки. Ці пісні додадуть гала-концерту особливої урочистості.
«Що найбільше зворушує і захоплює на такому заході — це масовий спів понад двадцяти хорів, котрі разом одноголосно чи чотириголосно співають коляди на прославу Бога, — ділиться думками Любов Терлецька, художній керівник молодіжного хору “Осанна”. — Воно наскільки проймає, торкає, що людина не залишається байдужою. Н та, що стоїть у церкві, ні учасники хорових колективів».
Колективи, які хочуть взяти участь у різдвяному фестивалі «Коляда на Майзлях» можуть подавати заявки до 10 грудня.
Що стосується мощей Івана Хрестителя, які зараз перебувають в Івано-Франківську, то багато років вони знаходилися в Бережанах, у храмі Святої Тройці. Тепер городяни міста можуть віддати шану святому і послухати духовні науки, які будуть виголошуватися в храмах.
«Це значить відновити те, що ми у своєму дитинстві, можливо, свідомо і несвідомо, переживали, — вважає отець Теодозій Янків, голова Центру митрополита Андрея Шептицького духовної віднови людини в Підлютому. — Така є ціль того походу, паломництва мощей — піднести народ на дусі».
З 13 грудня місії біля мощей Івана Хрестителя триватимуть в монастирі на Майзлях, а з 20-го до 26-го грудня — в церкві святого Димитрія в Пасічній.