18 листопада 2009 року / 16:43
Журналісти боролися з грипом і панікою
Категорія: Епідемія вірусних інфекцій 2009, Медицина, Суспільство
Епідемія грипу в Україні поволі минає і є час поговорити про тих, хто щоденно в небезпечних для здоров'я обставинах доносив до глядачів актуальну інформацію про поширення грипу та вірусних інфекцій.
Працівникам газет, радіо і телебачення доводилося не лише відвідувати прес-конференції посадових осіб та представників медицини, а й навідуватися до аптек, поліклінік і лікарень, щоб зібрати достовірні дані. Спілкування з людьми — це їхня безпосередня робота.
Незважаючи на епідемію, засоби масової інформації щодня несуть інформацію в кожен дім. Іноді сумну і трагічну, але часом і радісну. Спеціальний кореспондент «1+1» на Прикарпатті Алла Пасс вирушила в пошуках маски відразу ж, коли довідалась про епідемію. Однак через ажіотаж купити засоби захисту було майже неможливо. Тоді журналістка пішла простішим шляхом — сама пошила пов'язки. Розповідає, що використовувала їх і в приміщенні, і на вулиці.
«Я не скаржуся, це така робота, і такі ситуації трапляються, на щастя, не часто, — говорить журналістка. — Я до цього ставлюся так, що це момент, який треба просто пережити. Роботи, звичайно, було багато. Особисто для мене було трошки важко в цьому плані те, що дуже багато негативної інформації».
Репортери ICTV на Прикарпатті не відразу повірили своїм колегам із Львівської області, які їм повідомили про епідемію. На щастя, київське керівництво вчасно потурбувалося про своїх підопічних в Івано-Франківську.
«У нас автоматично “вилетіло” Закарпаття — захворіло, довелося госпіталізувати, — згадує спеціальний кореспондент ICTV Оксана Кваснишин. — Львів так само захворів, залишились ми — корпункт в Івано-Франківській області на всю західну Україну. Наші редактори дуже перелякалися, наступного ж дня передали респіратори, ліки, все, що потрібно».
Представникам посадовців також довелося нелегко. Проте, переконаний прес-секретар голови обласної державної адміністрації Ігор Марковський, робота журналіста у такий складний період особливо актуальна.
«Завдяки центральним, обласним засобам масової інформації, які доносили нашу офіційну, повну інформацію, ми частково уникнули паніки серед населення, — вважає він, — адже в критичних ситуаціях важливо, щоб людина тверезо мислила, думала, а не піддавалась паніці».
Під час останнього перебування на Прикарпатті Президент України Віктор Ющенко також у першу чергу поцікавився станом здоров'я репортерів. Мабуть, активність і нестача часу для паніки зміцнили їхню впевненість у своїх силах. І навіть вірус не став на заваді клопіткій роботі журналістів.