27 жовтня 2009 року / 17:11
«Гідна Україна» — перемога над корупцією
Категорія: Суспільство
Три роки в Україні тривав проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні “Гідна Україна”», в рамках якого проведено основні дослідження стосовно корупції в різних сферах громадського життя. Результати проекту підсумовано за регіональним круглим столом «Партнерство заради гідності».
Проектом охоплено Івано-Франківську, Чернівецьку, Хмельницьку та Тернопільську області. Учасники проводили антикорупційне виховання молоді, ініціювали створення нових, вільних від корупції процедур у сфері земельних відносин, будівництва та дозвільної системи, намагалися забезпечити доступ громадян до інформації органів виконавчої влади.
Результатом діяльності стали практичні рекомендації для вдосконалення правового поля, відкритості теми корупції для журналістів та широкому загалу, в багатьох випадках учасникам вдалося зробити громадян менш терпимими до будь-яких проявів корупції.
За словами керівника проекту Любові Паливоди, три основні завдання, які ставили перед собою активісти, виконано. Першим досягненням проекту є збір достовірних даних стосовно проблеми у розрізі кількох років. Наступним успіхом учасників є поінформованість великої кількості населення про явище корупції та її стан в Україні. Пані Паливода переконана, що 10 % населення усвідомлює, наскільки це серйозно. Третім здобутком вважають створення і повноцінну діяльність громадських організацій, які розуміють проблему і спроможні її вирішувати разом із владою.
Проект «Гідна Україна» складається з трьох основних компонентів: підтримка представництва та захисту громадських інтересів, журналістські розслідування та антикорупційні ініціативи з боку ЗМІ, моніторинг стану корупції та результатів антикорупційних ініціатив українського уряду та організацій громадянського суспільства.
«Результат цієї роботи відображений у звітах, які ми можемо продемонструвати, — говорить Лада Маланій, директор агентства з розвитку приватної ініціативи, — і у тому, що всі наші рекомендації були враховані представництвом Держкомпідприємництва України, аж до формулювань».
Учасники проекту нагадують громадянам, що корупція — це приниження гідності, крадіжка державних коштів, загроза чесній конкуренції в бізнесі. Антикорупційний спротив суспільства має бути масовим і потужним, тоді й буде результат.
Телефон антикорупційної інформаційної служби 0–800–500–31–00, а на сайті проекту можна розповісти свою успішну історію подолання випадків корупції.