30 вересня 2009 року / 12:56
Соціальна активність жертв тоталітарних режимів зросте
Категорія: Соціальна сфера, Суспільство, Релігія
Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» та Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх людей» цього року виграли грант німецького фонду «Пам'ять, відповідальність, майбутнє». Тепер завдяки німецькому фінансуванню на Прикарпатті покращуватимуть життя людям, які стали жертвами тоталітарних режимів.
33 тисячі євро розраховано на два роки. За цей час розпорядники коштів планують покращити соціальний та психологічний стан жертв тоталітарних режимів. Сьогодні ці люди зазвичай забуті і самотні. Проте вже незабаром для них організовуватимуть спільні зустрічі, заходи, екскурсії, надаватимуть особливу медичну та соціальну допомогу.
«Наша мета — це вивчити і показати нашому суспільству, зокрема в Івано-Франківську та області, бо проект охоплює ще три райони — Галицький, Богородчанський і Тисменицький, життєвий досвід цих людей, — говорить Наталія Козакевич, виконавчий директор Благодійного фонду “Карітас Івано-Франківськ”, — які не зламалися під тиском свавілля, терору, а знайшли в собі мужність вижити, повернутися в Україну, дбати за розбудову Української держави. На сьогодні вони перебувають у дуже злиденних умовах».
«Карітас бере на себе відповідальність, щоби з тих всіх різних організацій, які вже є і працюють в тому напрямку, дати поміч тим, не раз забутим державою, родиною, ближніми, а деколи і дітьми своїми. Це великий акт, велика місія, яку хочемо здійснити, яку ми зобов'язані реалізувати для нашого народу, для бідних наших людей», — запевняє Владика Софрон Мудрий.
Одним із перших кроків для консолідації зусиль влади, громадських організацій і Церкви стало проведення круглого столу під назвою «Суспільне визнання життєвого досвіду та підвищення соціального статусу жертв тоталітарних режимів». Учасників зібрання не лише ознайомили з новими проектами, але й обговорили проблеми людей похилого віку, які вирішуватимуть завдяки підтримці німецьких колег.
«Загалом намічено провести 26 різних заходів, — розповідає Зінаїда Федорук, заступник міського голови, — і як підсумок ми хочемо зробити всеукраїнську науково-практичну конференцію на цю тему для того, щоб загострити увагу і щоб це питання існувало, щоб дальше працювати в цьому напрямку. Ми вважаємо, що це дуже важливі речі».
Програма «Місце зустрічі — діалог» розрахована на два роки. За цей час людям, які стали жертвами тоталітарних режимів, створюватимуть усі необхідні умови для того, щоб вони відчували себе потрібними та не забутими суспільством.