23 вересня 2009 року / 16:27
Обласна влада перевіряє стан училищ
Категорія: Обласна влада, Освіта
Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Микола Палійчук відвідав Галицький та Тлумацький райони. Він разом із начальником обласного управління освіти і науки Зінаїдою Болюк перевірив матеріально-технічну базу та стан приміщень місцевих професійно-технічних училищ.
З наступного року частина професійно-технічних закладів фінансуватиметься не з державного бюджету, а з обласного. Посадовці оглянули училища та коледжі районів, а також відвідали школу для дітей з вадами слуху.
З кожним роком розвивається Бурштинське училище торгівлі та ресторанного бізнесу, до якого в першу чергу завітали представники обласної влади. Зважаючи на розвиток туристичної галузі, попит на спеціальності тут зростає. Директор Андрій Козак з гордістю відзначає, що цього року середній бал абітурієнтів коливається від 8,5 до 10.
Микола Палійчук оглянув майже кожен кабінет, спортивний зал та їдальню. Побаченим в училищі торгівлі та ресторанного бізнесу голова області залишився задоволений.
Наступним відвідали Бурштинський енергетичний коледж, який належить до структури Національного університету нафти і газу. Зараз тут на 10-ти спеціальностях навчається більше тисячі учнів. Директор Олександр Джура визнає, що проблеми є в кожній сфері діяльності закладу, проте їх стараються якнайшвидше вирішувати.
Найбільше голову обласної адміністрації цікавив ремонт училищ та готовність котелень до зимового періоду. Якщо з ремонтом професійно-технічні заклади освіти справляються самотужки, то для діяльності котелень потрібні додаткові кошти.
Проблеми з підготовкою до холодної пори року виникли у Войнилівському училищі, проте Микола Палійчук запевняє, що за кілька днів котельня буде готова до запуску, і з 15 жовтня діти вчитимуться у теплих класах.
Ще недавно професійно-технічні училища користувалися невеликою популярністю серед прикарпатських абітурієнтів, які надавали перевагу вищій освіті. Проте сьогодення показує, що випускникам училищ часто легше знайти роботу, аніж молоді після університету.