10 вересня 2009 року / 10:19
Прикарпатські лялькарі продовжують розвиватися
Категорія: Мистецтво
Івано-Франківський обласний академічний театр ляльок імені Марійки Підгірянки зустрічає 65-ий театральний сезон з особливою відзнакою. Колектив театру став лауреатом одинадцятого Міжнародного театрального фестивалю «Мандруючі зірки», що відбувся у Києві.
Публіку і журі фестивалю зачарувала прем'єрна вистава лялькового театру — мюзикл «Скрипаль на даху» Джері Бока за мотивами повісті Шолом-Алейхема «Тев'є-молочник». Режисерську та сценографічну роботу над спектаклем зробив білоруський режисер Дмитро Нуянзін.
За словами директора театру Романа Братковського, колектив прикарпатських лялькарів відзначили в першу чергу як молодий театр, що співає і танцює. Цьому, за словами пана Братковського, позаздрили навіть драматичні театри.
Відзначили організатори фестивалю гру виконавця головної ролі, Тев'є, Любомира Йосифіва. А режисер театру Володимир Підцерковний з радістю спостерігає, як на «скелет» вистави «Скрипаль на даху» трупа нарощує «творче тіло».
Івано-Франківський театр ляльок першим перетворив класику єврейської літератури на лялькову виставу. Велика заслуга в тому, що мюзикл зазвучав, аранжувальника Віталія Маника та виконавиці і хормейстра Любові Литвинчук.
Подорож на фестиваль «Мандруючі зірки» відбулася виключно завдяки спонсорам. Кошти потрібні були немалі, адже у виставі задіяні майже всі актори театру. Переповнена зала зустріла постановку прикарпатців оваціями. Директор театру Роман Братковський відзначає, що серед глядачів було чимало наших земляків.
У ювілейному, 65-му сезоні у театрі ляльок на великих і маленьких глядачів чекають нові постановки і вистави, які вже встигли полюбитися: «Підкова на щастя», «Людвіг плюс Тутта», «Казка про Ксеню і 12 місяців», «Червоненька квіточка».
На думку лялькарів, криза не на дворі, а в головах і в душах. Тому попри всі труднощі колектив театру планує і надалі розвиватися. В театрі запроваджується абонементна система, посилюється співпраця з освітою — діти з віддалених населених пунктів будуть приїжджати шкільними автобусами на вистави.
Перспектива видається чудовою. Діти — і маленькі, і більшенькі — прагнуть зустрічі з ляльками, і не треба їм у цьому перешкоджати. Це стосується усіх.