10 серпня 2009 року / 10:18
Городенківщина готується до «Покутських джерел»
Категорія: Культура, Мистецтво, Економіка, Суспільство
15–16 серпня в Городенці відбудеться Другий відкритий фестиваль аматорського мистецтва «Покутські джерела». Зараз на Покутті відбуваються останні приготування до своєрідної презентації району та прийому гостей.
Городенківщина розташована на межі трьох областей — Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької. Покутський край славний своїми безкраїми ланами, чистими водами, працьовитими і талановитими людьми.
«Наш край — це край пшеничних ланів, покутських садів, берегів сивого і неповторного Дністра, — розповідає Василь Ємчук, голова Городенківської районної держадміністрації. — Ця частинка Прикарпаття розташована у своєрідному куті — на межі трьох областей та трьох споріднених районів — багатих чорноземами Снятина, Коломиї, Тлумача — і є серцем, житницею, оберегом Покуття».
«Район займає площу 747 квадратних кілометрів, у тому числі сільськогосподарських угідь — 61 тисяча гектарів, — продовжує пан Ємчук. — Сільське господарство — це основна діяльність покутян та багатство цього краю. Засіяні поля, озеленені ошатні села — це Городенківщина, край видатних постатей України, борців за її незалежність і самостійність».
За роки незалежності багато чого змінилося на Покутті. Збудовано нові храми, відкрилися нові школи й садки, активнішими стали громади.
«Важливим елементом, який поєднує державу і суспільство — є місцеве самоврядування, — говорить Богдан Кобилянський, голова Городенківської районної ради. — В районі працює 31 сільська, селищна, одна міська ради. Це дійсно люди, які обрані людьми і роблять все для того, щоби кожна громада, кожний її член жив із кожним роком краще. Сьогодні ми маємо районну раду, яка представлена 66-ма депутатами, в більшості це авторитетні в районі люди, які мають великий досвід громадсько-політичної і суспільної діяльності».
На Другий відкритий обласний фестиваль аматорського мистецтва «Покутські джерела» очікується прибуття великої кількості гостей. У програмі — презентація шести нових книг, телевізійного фільму «Городенківщина — краса покуття», відкриття етнографічного музею Покуття, виставка виробів народних умільців і ще чимало іншого — цікавого та важливого. А поки що — останні приготування і молитви про сонячні дні.