6 серпня 2009 року / 12:39
Незважаючи на брак коштів, школи приязно зустрінуть дітей
Категорія: Освіта, Обласна влада, Фінанси
Лічені тижні залишаються до початку навчального року. Освітні заклади області на повну потужність готуються зустрічати школярів. Попри складнощі з фінансуванням, відновлювальні роботи — на завершальній стадії.
За словами начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Зінаїди Болюк, у різних районах процес підготовки до початку навчального року йде різними темпами. Проте влада сподівається, що до 1 вересня всі навчальні заклади краю гостинно відкриють свої двері перед вихованцями.
«В цілому ми зараз здійснюємо об'їзд і закладів професійно-технічної освіти, і дошкільних закладів, і загальної середньої освіти з тим, щоб перевірити готовність, — розповідає пані Болюк. — Я вважаю, процентів на 60–70 готовність є».
Для кількох навчальних закладів Івано-Франківщини ця осінь буде визначальною. Зокрема, Прикарпатський військово-спортивний ліцей, який до цього майже 14 років містився в Богородчанах, отримав нове, зручніше приміщення в Надвірній. Новосілля планували відсвяткувати 24 серпня. Сюди вже завозять меблі та необхідне обладнання.
А в Поляниці добігає кінця проект будівництва великої школи. За словами начальника обласного управління освіти і науки, діти тут не лише зможуть навчатися, а й із задоволенням займатися спортом.
Пані Болюк наголосила на відновленні роботи кількох дошкільних закладів області. З початку навчального року в районах запрацюють 5 або й 6 садочків. Це дуже позитивна тенденція, підкреслила вона.
Позашкільні заклади також не оминули увагою. Зокрема, на ремонт «Спорт-центру» в Рогатині витрачено більше 3 мільйонів гривень. На думку керівника освітян області, це буде великим подарунком для дітей Рогатинщини, адже почне діяти плавальний басейн і великий спортивний зал.
Ці успіхи особливо приємні на фоні цьогорічних складнощів із фінансуванням. За словами Зінаїди Болюк, кошти на поточні і капітальні ремонти виділяються невеликі. Так само виникають труднощі з оплатою за завезення вугілля і виконання інших програм в районах. Сім районів області залізли в борги, щоб виплатити відпускні за липень.
«Фінансування незахищених статей ведеться дуже слабо, тому цього року буде трошечки гірша ситуація з обновленням шкіл області через так звану фінансову кризу», — говорить пані Болюк.
Попри труднощі, в області продовжують діяти освітні програми «Шкільний автобус» і проект інформатизації та комп'ютеризації шкіл. На придбання меблів для навчальних закладів виділено 1 мільйон гривень. Ще 210 тисяч гривень допомоги отримали педагоги краю, які потребують покращення житлових умов.