21 липня 2009 року / 15:30
Ріпак збирають, та продавати не поспішають
Категорія: Економіка
Попри погодні негаразди, в області тривають жнива. Високою урожайністю ріпаку можуть похвалитись Тлумацький, Коломийський, Тисменицький та Городенківський райони Прикарпаття.
На полях аграрного господарства «Обрій» кипить робота. На току в селі Чернятин, що на Городенківщині, не змовкають агрегати, і все це — під пильним оком покутських господарів. Керівництво області також задоволене.
«До збирання підлягає 17,4 тисячі гектарів озимого і ярого ріпаку, — розповідає Іван Андріїшин, заступник начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА. — Види на урожай обнадійливі, в середньому на сьогодні збираємо 22,4 центнера. Окремі господарства отримують і по 4 тонни і більше».
Директор господарства «Обрій» Василь Боднарчук запевняє, що жнива триватимуть, незалежно від пори і погоди, бо підприємство має потужну техніку — переробний комплекс і сушку. Урожай зберігатимуть на складах і в ангарах.
В головному управлінні агропромислового розвитку прогнозують, що цього року зберуть не менше 36 тисяч тонн. Уже зібрано більше половини врожаю, намолочено 22 тисячі тонн ріпаку. Та директори господарств не спішать його продавати — чекають доброї ціни.
«Всі вичікують, — говорить пан Андріїшин. — Ми бачимо ціну не нижчу 3 тисяч гривень за тонну ріпаку, я пов'язую це з тим, що трейдери, які продають ріпак, бо значна частина його йде на експорт, не можуть отримати кредити. Бо сьогодні кредити отримати майже неможливо, тому вони тільки використовують свої обігові кошти, що стримує процес закупівлі».
Багата земля Городенківщини щедро віддячує тим, хто трудиться на ній. Вирощений тут ріпак використовують у лакофарбовій, миловарній, харчовій та інших галузях промисловості. Останнім часом поширеним у світі стало використання ріпакової олії для виробництва біодизелю, яке вважають кращим за звичайне дизельне пальне.