4 червня 2009 року / 18:14
Нафтогазодобувна України промисловість має гарне майбутнє
Категорія: Освіта, Технології
На кафедрі буріння нафтових і газових свердловин Національного університету нафти і газу захистив магістерську дипломну роботу п'ятитисячний студент. Відлік почали ще 1922 року, коли ця кафедра діяла в Львівському політехнічному інституті.
Кафедра буріння Національного технічного університету відома далеко за межами України. Її випускники працюють в нафтогазовій промисловості багатьох країн і вважаються висококласними спеціалістами. Багато з них займають високі керівні посади в енергетичній галузі України та Росії.
Професуру кафедри переважно становлять випускники цього ж вишу. Вони великою мірою докладаються до розвитку вітчизняної нафтогазової промисловості — майже всі новітні наукові розробки стосовно буріння народжуються саме тут.
Магістр Євген Коцкулевич, президентський стипендіат, вважає, що економічна стабільність держави сильно залежить від впровадження ефективних технологій видобування нафти і газу. Важливість досліджень студентів підкреслив і голова державної екзаменаційної комісії, радник начальника Прикарпатського управління бурових робіт Іван Федорук.
«Актуальність цих робіт, яких сьогодні ведуть захист, надзвичайно велика, — вважає він, — тому що буріння надзвичайно дороге сьогодні, і треба дивитися, як скорочувати вартість, а для цього треба шукати всілякі способи, які би давали економію».
Спеціалісти, що їх випускає кафедра буріння нафтових і газових свердловин, звичайно, потрібні і Прикарпатському управлінню бурових робіт. Творчий запал випускників та свіжі ідеї допоможуть вдосконалити процес буріння і зробити його ощаднішим.