18 травня 2009 року / 11:44
СНІД не лікується, але йому можна запобігти
Категорія: Медицина, Суспільство
У третю неділю травня у цілому світі вшановують пам'ять померлих через СНІД. Медики Івано-Франківського обласного центру СНІДу наголошують, що хоч від цієї хвороби не знайдено ліків, запобігти інфікуванню можна дотримуючись морального, здорового способу життя.
Незважаючи на зусилля медицини, синдром набутого імунодефіциту швидко розповсюджується світом. Україна — на чільному місці за поширенням вірусу імунодефіциту людини серед європейських держав. За даними Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, кожні 7 хвилин у нашій державі інфікується одна людина.
З 1987 року в Україні померло 15 200 хворих на СНІД. У нашій області відтоді через СНІД померло 198 людей. За словами завідувачки амбулаторно-поліклінічним відділенням обласного центру СНІДу Марії Федорів, на Прикарпатті продовжує поширюватися ВІЛ-інфекція. З 1992 року в області зареєстровано понад 1 200 ВІЛ-інфікованих осіб, з них на обліку обласного центру СНІДу є 404 хворих.
Пацієнтами обласного центру СНІДу є 14 дітей, наймолодшому не виповнилося й року, найстаршому — лише 11, а нещодавно вірус імунодефіциту людини виявлено у 10-річної дитини під час лікування туберкульозу.
В Україні обстежитись на ВІЛ можна анонімно. У нашому суспільстві склалася дивна ситуація: для пацієнтів та клієнтів медичних закладів перевірка на сифіліс — обов'язкова, а на ВІЛ — тільки добровільна. Раніше цей вірус розповсюджувався в основному серед ін'єкційних наркоманів. Зараз найчастіше заражаються статевим шляхом, і майже 20 % хворих — це діти, народжені від інфікованих матерів.
Популяризація негативних звичок, аморальної поведінки та поширення міфів про ВІЛ та СНІД призвели до того, що Україна очолює список європейських країн, де стрімко прогресує чума нашого часу.