14 травня 2009 року / 17:50
Влада Прикарпаття підтримує спорт
Категорія: Обласна влада, Спорт, Освіта
Після кількарічної перерви колегія обласної державної адміністрації розглянула питання щодо розвитку фізичної культури, спорту та олімпійського руху на Івано-Франківщині. Характерно, що вже давно проблеми галузі не обговорювала така поважна аудиторія. Зокрема, своїми думками з цього приводу поділилися столичні гості — президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка і заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак.
Якщо ми не просто декларуємо добрі наміри, а хочемо добитися помітних зрушень у спорті — і масовому, і великому, то мали б усвідомити чітко кілька речей. Без розбудови його основних складових: підготовки резерву для нинішніх майстрів та удосконалення матеріальної бази — ще тривалий час будемо тупцювати на місці. Івано-Франківщина з огляду на це ніби й не остання, проте нагальні проблеми ще рідко вирішуються у комплексі.
«Збережена мережа дитячо-юнацьких спортивних шкіл, яких у нашій області налічується 53, — прозвітував перед присутніми заступник голови Івано-Франківської обласної держадміністрації Василь Гладій. — Обсяги фінансування спортивних шкіл у 2008 році з різних джерел склали 28 мільйонів 550 тисяч гривень. Це на 68 % більше в порівнянні з фінансуванням у 2007-му. Особливо відрадно, що в цих відсотках є не тільки збільшення мінімальної заробітної плати і проплати за енергоносії, але і на розвиток».
Надалі гострим залишається питання наповнення дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Поки що до загальнодержавного орієнтира — коли спортивні заклади зможе відвідувати кожен п'ятий школяр — нашій області ще далеченько. Та і щорічні затрати на кожного їхнього вихованця поступаються середньому показникові по Україні.
«Є ще потенціал для того, щоби вкладати в розвиток дитячо-юнацьких спортивних шкіл більше коштів, тому що 90 % однієї тисячі — це, здебільшого, зарплата тренерів і фахівців, які працюють у спортивних школах, — говорить Мирослав Дутчак, заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту. — Наша задача в тому, щоб вкладати у спорт в школах — це розвиток матеріально-технічної бази. За останні роки не збудовано жодної нової спортивної школи».
Між іншим, саме зі спортивних шкіл вийшли, по-суті, всі знані не лише на теренах області майстри, якими Прикарпаття пишалося і продовжує пишатися. Приємно констатувати, що багато вже зроблено для підготовки до Олімпіади-2010, шестеро наших краян уже вибороли ліцензії.
Голова Національного олімпійського комітету в Україні Сергій Бубка підкреслив, що на Прикарпатті великими кроками розвивається туристичний напрямок, і треба використати його ресурси для підтримки зимових видів спорту.
А поки що спортивна база, у тому числі зимова, за своїм рівнем суттєво відстає від досягнень найсильніших майстрів. На засіданні серйозно критикували господарів ворохтянського «Авангарду» і комплексу трамплінів. Підсумовуючи розмову на колегії, Микола Палійчук запропонував і цей об'єкт, і низку інших передати на повне державне утримання.
«Стовідсоткове фінансування не тільки заробітної плати, а й утримання і реконструкції об'єктів — для нас це дуже важливо. Кошти ми в обласному бюджеті знайдемо», — запевнив присутніх голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Від імені колегії Микола Палійчук звернувся до власників спортивного комплексу «Олімп», що в Івано-Франківську по вулиці Сахарова, 38 з наміром повернути його в державну власність. Пан Палійчук підкреслив, що спортивними школами може опікуватися навіть управління Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту. Найважливіше — мати гарантії, що ці об'єкти будуть ефективно використовуватись для розвитку фізичної культури на Прикарпатті.