29 квітня 2009 року / 14:49
До чорного списку роботодавців увійшли 89 підприємств Прикарпаття
Категорія: Соціальна сфера
Національний форум профспілок України оприлюднив список найгірших працедавців Прикарпаття. До чорного списку увійшли власники підприємств, на яких зафіксовано незаконні звільнення, невиплати зарплат, недотримання колективних угод та основних принципів соціального захисту.
Рейтинг створено за результатами опитування працівників найбільших підприємств України, яке досліджувало незаконні звільнення працівників, невиплату заробітної плати, скорочення робочого тижня, недостатній рівень соціального захисту, недостатні заходи безпеки, незадовільні умови праці на підприємствах.
В області визначили 89 підприємств — порушників трудового законодавства. Серед лідерів чорного списку — ВАТ «Оріана», ВАТ «Лісокомбінат», Івано-Франківська експедиція геофізичних досліджень, футбольний спортивний клуб «Прикарпаття» та чимало інших.
Представники національного форуму профспілок України переконані, що громадяни повинні знати про злісних порушників. Проте часто інформацію про незаконні звільнення та заборгованість заробітної плати вважають конфіденційною або просто замовчують.
«Ми попросили працівників і профспілкових активістів заповнити відповідну анкету для того, аби визначити найгостріші проблеми області», — заявив Роман Пристай заступник голови територіального об'єднання Національного форуму профспілок України.
За словами представників профспілок, безробітними в Україні є майже 6 мільйонів осіб. Заборгованість із виплати заробітної плати з початку року збільшилася на 45 %, і на 1 квітня становила понад 1,7 мільярда гривень. В Івано-Франківській області деякі підприємства вже кілька місяців не виплачують працівникам зароблених грошей. Ініціатори опитування спробували вплинути на ситуацію.
За словами голови обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників сфери права Юлії Комбарової, чорний список підприємств буде додатковим стимулом для їхніх керівників виконувати умови трудових договорів, покращувати умови праці та соціального захисту працівників.
«Коли в нас оголошується десяток або двадцять, тридцять найкращих підприємств області по різних показниках — звичайно, кожному підприємцю приємно, — вважає пані Комбарова, — кожен підприємець буде говорити своїм клієнтам про те, що “я найкращий”. Що у нас з найгіршими роботодавцями?»
Звичайно, у цій ситуації винні не тільки керівники підприємств. Список порушників трудового законодавства Прикарпаття був би значно коротшим, якби підприємствам своєчасно компенсували податок на додану вартість.
Чорний список роботодавців поки що буде лише оприлюднено. Організатори опитування і надалі стежитимуть за становищем на підприємствах, і у випадку злісного порушення законодавства планують звертатися до прокуратури.