16 квітня 2009 року / 11:16
Підприємці сподіваються на краще
Категорія: Економіка, Суспільство
Будівельна галузь переживає сьогодні не найкращі часи. Підприємства цієї сфери призупинили виробництва або працюють на 10 % потужностей. Найнебезпечніше — розпочався відтік спеціалістів.
Підприємець Іван Страхов започаткував свою справу в Надвірній 9 років тому. Для виробництва пластикових вікон і дверей він повністю відремонтував і переобладнав приміщення, продукція вироблялася на найсучаснішій техніці австрійських та німецьких фірм.
У фірмі створено 30 робочих місць, працівники мають комфортні умови роботи, підвищення їхньої кваліфікації відбувалося за кошт фірми і навіть за кордоном. Підприємство працювало з нарощуванням виробництва, податки до бюджету сплачуються постійно і в повному обсязі. Нещодавно підприємство перейшло на використання альтернативного палива.
«Обладнання ми закупили в минулому році, — розповідає підприємець Іван Страхов, — найсучасніша лінія може виробляти за місяць приблизно дві тисячі одиниць продукції, як вікон, так і дверей, алюмінієвих конструкцій. У нас ще крім того є виробництво жалюзі — вертикальних, горизонтальних, ролет захисних, гаражних воріт».
Ще донедавна продукція фірми мала великий попит не тільки в західному регіоні держави. Сьогодні підприємство майже не працює. Найбільше болить підприємця відтік спеціалістів, адже стабільний здружений колектив успішно працював багато часу.
Ще одна велика проблема — величезні суми доларового кредиту, за який власне оновлено виробництво. Єдиним полегшенням є спрощена система оподаткування, без якої підприємство взагалі б не протрималось. До того ж фірма працює лише на 10 % своєї потужності.
«Дуже важко зараз працювати, тому що все будівництво зупинилося і державних замовлень ніяких немає, — говорить пані Страхов. — Якщо ми в минулому році ми вигравали тендери на такі великі підприємства, як нафтопереробний завод, в райдержадміністрації ми повністю всі роботи проводили, то цього року ми ще ні одного замовлення державного не взяли».
Та підприємець все ж надіється на стабілізацію ситуації та відновлення повноцінного виробництва. Він розраховує, що влітку будівельна справа піде краще — розпочнеться сезон, а з новими будівлями і для його працівників знайдеться робота.
Продовжує Іван Страхов сподіватися і на те, що енергозбереження, про яке так багато говориться посадовцями, — це не просто слова, а твердий намір, який невдовзі буде реалізуватися в області. Отож продукція підприємства матиме збут.