25 березня 2009 року / 13:19
На літній час переходять з початку XX століття
Категорія: Суспільство
Наступної неділі, 29 березня, о третій годині за київським часом ми переходимо на літній час. Годинникову стрілку слід перевести на одну годину вперед, скасовуючи зимовий час. Ця процедура в Україні вводиться відповідно до рекомендації Європейської економічної комісії ООН для гармонізації відліку часу на території Європи.
У головній астрономічній обсерваторії Академії наук України в Києві чи не найбільше знають про зірки, планети, орбіти, комети та інші аспекти астрономічної науки. Практика щорічного переходу на літній і зимовий час діє сьогодні у 110-ти країнах світу. Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник обсерваторії Алла Корсунь може годинами говорити про рух Сонця і небесних світил.
Вона розповідає, що ідею про перехід на літній час подав англійський будівельник Уоллет. Він вважав, що це гарно впливатиме на здоров'я людей і буде економити електроенергію. Свою пропозицію він розіслав усім державним діячам, але тоді його не підтримали.
«Тільки у 1916 році, уже після смерті Уоллета, зробили підрахунки і прийняли рішення, — говорить Алла Корсунь. — Тепер усі країни Європи переходять на літній час. Вирахували, що це справді зберігає енергію. Деякі медики вважають, що це корисно для здоров'я, але думки тут різні».
«Оскільки є міжнародна угода про перехід і ми тісно зв'язані з іншими країнами, то Україна теж переходить на літній час», — додала пані Корсунь.
Отож, з переходом на літній час не тільки зсувається пора людської активності, але й економиться електроенергія. Вчені сперечаються про доцільність, шкідливість і користь цієї процедури, економісти підраховують прибутки, але вранці все одно так хочеться поспати…