17 березня 2009 року / 15:00
Сирійцям зручно і вигідно вчитися на Прикарпатті
Категорія: Освіта, Суспільство
На вулицях Івано-Франківська можна зустріти чимало іноземних громадян. Майже тисяча молодих іноземців приїхали до нас, щоб здобути вищу освіту. Посол Сирійської Арабської республіки в Україні Абудіаб Сулейман вирішив ознайомитися з умовами навчання та проживання своїх земляків.
В Івано-Франківську навчаються 135 молодих сирійців. П'ятеро з них є студентами Національного технічного університету нафти і газу. Решта вчиться в Івано-Франківському національному медичному університеті. Попитом серед іноземних громадян користується лікувальна справа, стоматологія та фармація.
«Я постійно чую позитивні відгуки від своїх земляків, вони вчаться в Івано-Франківську із задоволенням, — розповідає студент Аль-Муса Ібрагім. — Головне, що тут люди добрі, завжди допоможуть».
Посла Сирійської Арабської республіки в першу чергу цікавили умови проживання та навчання студентів. Пан Аудіаб Сулейман розуміє, що багато чого тут залежить від самих студентів, а ставлення керівництва навчальних закладів до іноземців його цілком задовільнило.
«Я вважаю, що цей візит дуже ефективний, — говорить посол. — Я задоволений, що представники міста та університету приділяють багато уваги студентам-іноземцям, в тому числі і сирійцям, такого ставлення в інших містах України я не зустрів. Бажаю Івано-Франківську процвітання, щоб люди любили одне одного і щоб не було ніяких міжнаціональних сутичок на вулицях».
Якість медичної освіти, високий рівень викладання приваблює студентів-іноземців, тим більше, що вартість навчання невисока, порівняно з Європою чи іншими державами світу. Сирієць Каміран Шейхо, кандидат наук, переконаний, що тут особливо приємно вчитися через національний клімат.
«Я думаю, наші студенти приїжджають в основному в західний регіон, тому що тут ми можемо бачити українські традиції, послухати українські пісні, розмовляти державною мовою», — розповідає він.
Навчального періоду студентам цілком досить, щоб вільно оволодіти українською. Таким чином вони можуть насолоджуватися національними багатствами і порозумітися з місцевими жителями. Щоправда, культури спілкування з іноземцями нам ще трохи бракує.