11 березня 2009 року / 11:48
Мер Івано-Франківська не хоче вулиці свого імені
Категорія: Суспільство, Міська влада
Весна знову оголила дорожні проблеми міста, і обласна асоціація приватних таксистів повернулася до відстоювання прав автомобілістів і пішоходів. У понеділок їм вдалося привернути увагу влади.
Багато говориться про те, що Івано-Франківськ — європейське місто з європейським населенням. Але європейськість нам поки що дається складно, особливо якщо подивитися під ноги. На думку голови обласної асоціації приватних таксистів Романа Харука, 70 % міських доріг є небезпечними для водіїв і перехожих.
У вівторок, 10 березня, члени асоціації оригінально привернули увагу влади до безладу на дорогах. Вони спробували перейменувати вулицю Дудаєва — одну з найскладніших для переїзду чи переходу — на проспект Віктора Анушкевичуса.
«Дороги мають бути безпечні для нашого пересування — чи ми йдемо пішки, чи їдемо на автомобілі, — говорить пан Харук, — це записано в Конвенції про дорожній рух ООН, яку Україна підписала в 1968 році. І в нашому національному законодавстві визначено, що дороги мають бути економічні для нас, щоб ми не ламали машини і ноги на таких дорогах».
Мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус відразу ж зреагував на іронічну пропозицію автомобілістів. Він тлумачить вкрай незадовільний стан дороги необхідністю прокласти каналізаційний колектор та нитку водопроводу. Роботи мають початися цього року, а після завершення вулицю обіцяють повністю відремонтувати.
У зверненні мера зазначено, що у 2009 році на ремонт міських доріг виділено 8,5 мільйонів гривень, а ще для цієї справи планують призначити 8 мільйонів гривень транспортного збору. Проте це крапля в морі, порівняно з коштами, яких вимагають наші багатостраждальні дороги.
«…що стосується доріг, яких у нас в місті Івано-Франківську майже 200 км, для проведення якихось кардинальних змін потрібно коло 50–70 млн євро. Таких коштів у міському бюджеті немає», — подається у заяві Віктора Анушкевичуса.
А поки що, без кардинальних чи будь-яких інших змін, пішоходам залишається перескакувати калюжі, водіям — об'їжджати ямки і рови, а всім представникам дорожнього руху — практично інтуїтивно пересуватися вулицями і продовжувати боротися за європейські дороги.