4 березня 2009 року / 12:45
Категорії потерпілих від повені досі оскаржують
Категорія: Липнева повінь 2008, Суспільство
Минулорічна липнева злива і досі відгукується у серцях прикарпатців. Держава зробила благородне зусилля потішити всіх потерпілих і якнайбільше допомогти їм компенсаціями за зруйноване житло і втрачену сільськогосподарську продукцію. У Сівці-Войнилівській Калуського району фінансову допомогу отримали 230 селян, але дехто і досі не згідний з висновками комісій.
Місцева вчителька Марія Грицак стривожена долею своєї внучки Христинки. Син з невісткою живуть окремо, але їхнє помешкання руйнує сирість і пліснява, тому дівчинці з хронічним бронхітом бути тут небезпечно.
Господарі розповідають, що ознаки руйнації будівлі з'явилися відразу після повені, і хоч велика вода будинок не займала, на подвір'ї можна було плавати. Вони вважають, що хата втягнула вологість, тому тепер в будинку сиро, а пліснява підповзла аж до стелі.
За словами пані Марії Грицак, будинок оглядали дві комісії, але жодна з них не знайшла пошкоджень, за які виплачували компенсації. Вона звернулася до телебачення з проханням показати, що повінь наробила-таки збитків обійстю її сина. Сусіди молодої сім'ї також обурені, мовляв, у Галицькому районі виплачували кошти навіть за залите подвір'я.
Сільський голова Ігор Палагнюк радий би чимось допомогти, але господа молодих Грицаків не підлягає жодному ступеню руйнації. Це підтвердила спочатку комісія сільської ради, а потім і спеціалісти з районної держадміністрації.
Намір захистити внуків змушує вчительку Марію Грицак далі шукати правди. Вона обіцяє не залишити в спокої ні голову села, ні районну владу. Її бажання зрозумілі, та чи може держава врятувати від усіх проблем?