27 лютого 2009 року / 12:51
Антимонопольний комітет слідкує за цінами та якістю послуг
Категорія: Суспільство
На брифінгу в обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України підвели підсумки реалізації конкурентної політики та захисту економічної конкуренції на Прикарпатті за минулий рік. Також обговорювали можливості захисту споживача у складних умовах кризи.
Найбільш актуальними для представників Антимонопольного комітету минулого року було запобігання порушенню конкурентного законодавства під час ліквідації наслідків стихійного лиха. Фахівці територіального відділення комітету намагалися не допустити використання ситуації, що виникла внаслідок липневої повені, для необґрунтованого підвищення цін.
Проте, порушення таки зафіксували. До прикладу, в липні різко, без поважних причин, зросли ціни на курячі яйця. Через це декілька підприємств області було оштрафовано, а ціни знижено. Завдяки таким діям лише впродовж місяця населення зекономило 1,5 мільйона гривень.
Наразі представників Антимонопольного комітету турбує ріст вартості медикаментів, які за останній час подорожчали на 40–90%. За словами Мирослава Книгницького, голови обласного територіального відділення Антимонопольного комітету, їхні фахівці спільно з прокуратурою досліджують правомірність підвищення цін. Результати справи будуть оприлюднені.
Ситуація на ринку світлих нафтопродуктів, які останнім часом також зросли в ціні, не менше турбує місцевих антимонополістів. Спеціалісти підозрюють тут узгоджені антиконкурентні дії. Пан Книгницький вважає, що запасів операторів мало би вистачити для утримання цін.
Мовилося на брифінгу і про недобросовісну конкуренцію на ринку алкогольних напоїв. Справу про використання торгової марки «Прикарпатський бальзам» одночасно двома місцевими товаровиробниками нещодавно закрито. Прийнято рішення залишити цей бренд за торговим об'єднанням «Княгинин».
Єдиний розрахунковий центр прийому платежів за житлово-комунальні послуги, що створений Івано-Франківським міськвиконкомом, визнали порушенням антиконкурентного законодавства. Фахівці поважають намагання муніципалітету запровадити прогресивні послуги, але в цьому випадку переважили вади.
«Така сфера не може бути монополізована одним якимось центром, — пояснює Мирослав Книгницький. — Вважаємо, що тут мала би розвиватися певна конкуренція. На засадах застосування норм нашого законодавства хочемо довести міськвиконкому про те, що їхні рішення були в певних частинах помилковими».
Обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету продовжує взаємодіяти з іншими територіальними органами управління та контролю для того, щоб на ринку прозоро формувалися тарифи та якісно надавалися послуги населенню.