25 лютого 2009 року / 18:13
Першими селянам допомагають сільські медики
Категорія: Медицина
Від рівня та якості первинної медичної допомоги залежить здоров'я більшості сільських жителів. У Тлумацькому районі її надають у центральній районній лікарні, номерній лікарні в селі Петрилів, в амбулаторіях та фельдшерсько-акушерських пунктах.
Село Золота Липа, в якому проживає 80 мешканців, було одним з найбільш постраждалих від липневої повені. Однак тут завдяки професійним діям працівників санстанції та молодшого медичного персоналу не було зафіксовано жодного випадку інфекційних захворювань, які можна було би пов'язати зі стихією.
Зараз основні зусилля сільської медицини Тлумаччини спрямовані на профілактику серцево-судинних захворювань, виявлення ранніх стадій онкологічних захворювань та попередження епідемії туберкульозу.
Після повені у приміщенні місцевого ФАПу провели капітальний ремонт: перекрили дах, відремонтували стіни та підлогу. У рамках програми енергозбереження замінили меблі — ще у вересні минулого року заклад перевели на обігрів електрикою.
За день тут буває 5–6 пацієнтів. Ще 3–4 пацієнти звертаються за телефоном. Завідувачка ФАПом Марія Боднарчук розповідає, що працювати тут не важко, принаймні, кризи не відчутно. Тут за всяких умов ретельно дбають про здоров'я односельчан, відвідують одиноких людей.
Пішки за день багато не находиш, тому дуже важливим є забезпечення первинної ланки медицини автотранспортом. Цю проблему сільських медиків обласна влада розуміє, тому минулого року кожен район отримав додаткові одиниці медичного транспорту.
«Отримали два нових автомобілі, — розповідає Андрій Козачук, заступник головного лікаря Тлумацької центральної районної лікарні. — З них забезпечено амбулаторію села Нижнів і амбулаторію села Кутище».
Марія Боднарчук мріє не про автомобіль, потреби її пункту значно скромніші — холодильник для зберігання медикаментів та гінекологічне крісло. Сільська рада Петрилова пообіцяла цього року придбати необхідні речі, якщо знайдуться вільні кошти.