20 лютого 2009 року / 14:09
Поширена і небезпечна — артеріальна гіпертензія
Категорія: Медицина
Смертність від серцево-судинних захворювань в Україні становить 64 % від усієї кількості летальних випадків, пов'язаних із хворобами. Лікарі-кардіологи закликають населення не легковажити і при перших симптомах звертатись за допомогою у медичні заклади.
Від підвищеного рівня артеріального тиску — артеріальної гіпертензії страждають 44 % населення нашої держави. На жаль, є багато людей, які ніколи не вимірювали артеріального тиску, вважаючи себе здоровими. Саме такі особи належать до групи ризику, бо часто потрапляють до лікарів уже у важкому стані. Що гірше, є й такі, які знають про свої проблеми з тиском, але не лікуються. Загалом лише 3–4 % людей серйозно стежать за своїм здоров'ям.
«Якщо в людини рівень артеріального тиску більший, ніж 140 по верхній цифрі і 90 по нижній цифрі, це є вже артеріальна гіпертензія, і така людина повинна обов'язково обстежуватися і лікуватися», — розповідає завідувач кафедрою шпитальної терапії № 3 з курсом сестринської справи Івано-Франківського національного медичного університету, член-кореспондент Академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор Ігор Вакалюк.
Лікарі звертають увагу на те, що часто артеріальну гіпертензію викликають чинники, які можуть спровокувати небезпечніші хвороби — інсульт, інфаркт міокарду, тромбози, ниркову недостатність, хвороби очей. Це, до прикладу, тютюнопаління, вживання алкоголю, надмірна вага чи малорухливе існування.
Захворювання, пов'язані з артеріальною гіпертензією діагностують у людей не лише похилого і середнього віку. Молоді пацієнти — не рідкість у кардіодиспансері. Пан Вакалюк розповідає, що молодь найчастіше страждає на артеріальну гіпертензію через неконтрольовані фізичні навантаження, сучасний неспокійний ритм життя і вплив чинників ризику.
Кардіологи закликають до постійного контролю за артеріальним тиском, щоб мати можливість вчасно коригувати його і запобігати ускладненням і тяжким хворобам.