6 лютого 2009 року / 12:50
Кафедра стоматології ІФНМУ випустила 5 тисяч дантистів
Категорія: Медицина, Освіта
Зубні болячки — одна з небагатьох недуг, яку відчув на собі чи не кожен мешканець Прикарпаття. Ще кількадесят років тому до стоматологів зверталися лише тоді, коли заболіли зуби. Нині дантисти не лише лікують, а й прикрашають усмішки пацієнтів.
На стоматологічному факультеті Івано-Франківського національного медичного університету вже впродовж 30 років готують професійних зубних лікарів. За цей час тут випустили більше 5 тисяч дантистів.
Стоматологічний факультет при тодішньому медінституті відкрили 1978 року, тоді набрали на навчання тільки 100 студентів. Декан стоматологічного факультету Івано-Франківського національного медичного інституту Микола Воляк згадує, що тоді було непросто: не вистачало ні викладацьких кадрів, ні книжок, ні приміщень.
Одним із перших викладачів факультету був Олексій Павленко, який тепер є головним позаштатним стоматологом Міністерства охорони здоров'я. До 1998-го він очолював кафедру ортопедичної стоматології в Івано-Франківську. Він наголошує, що навчання дантистів спрямоване на впровадження в практичну мережу охорони здоров'я, тому Івано-Франківщина є одним із провідних регіонів України у цьому вимірі.
Нині на стоматологічному факультеті франківського медуніверситету навчається більше тисячі студентів. З кожним роком доводиться збільшувати їхній набір, бо інтерес до цієї галузі медицини зростає. За словами Зіновія Ожогана, завідувача кафедрою ортопедичної стоматології, після закінчення університету студенти отримують кваліфікацію загального стоматолога, і вже на інтернатурі вони обирають спеціалізацію. Найпопулярнішою кваліфікацією серед студентів є сучасні технології протезування, реставрації зубо-щелепної системи та імплантологія.
Важливим досягненням викладачі кафедри стоматології вважають можливість навчання іноземців. На сьогодні тут навчаються представники 35-ти країн світу. А найбільшою радістю для всіх працівників і студентів університету стало присвоєння статусу національного.