6 лютого 2009 року / 10:21
На ринок виходять біокотли на твердому паливі
Категорія: Економіка, Технології, Екологія
Тисменицькі винахідники серйозно задумалися над економією газу та переходом на альтернативні види палива. На базі колишньої «Сільгосптехніки» уже випустили першу експериментальну серію котлів на твердому паливі, в тому числі на відходах від переробки деревини. На підприємстві налагоджено випуск п'яти модифікацій котлів різної потужності, розрахованих на будь-які приміщення.
Тирса, солома або дерев'яні щіпки — усі ці відходи, які часто пропадають під ногами, можна досить ефективно використовувати замість газу. На підприємстві «Агропромтехніка» так не лише вважають, а й застосовують на практиці. П'ять перших котлів, над якими півроку працювали троє конструкторів, уже чекають своїх власників.
Ноу-хау тисменичани вже випробували. Керівник підприємства радіє, що результати перевершили його сподівання. Економія дуже відчутна: з використанням тисменицьких котлів спеціалісти гарантують у 2,5 разів дешевше опалення.
На підприємстві випускатимуть не лише котли. Тут подумали і про забезпечення сировини для них. Уже готові до впровадження лінії брикетування тирси та соломи, а також машини, які перероблятимуть дрібну деревину та гілки. Техніка може працювати навіть безпосередньо у лісі.
За словами винахідників, обладнання дозволить вирішити енергетичну та екологічну проблеми. Крім того, на виробництві знайдуть роботу представники багатьох професій, які зараз страждають від безробіття. Ціна котлів — від 7 до 42 тисяч гривень. Вони зручні для використання і в приватних будинках, і на підприємствах. Перші замовлення на біокотли вже надійшли.