26 січня 2009 року / 16:26
Ще один спосіб покращити економіку та екологію
Категорія: Економіка, Туризм, Суспільство
В Івано-Франківську відбувся інформаційний семінар у рамках Інструменту сусідства та партнерства Програми прикордонної співпраці України, Угорщини, Словаччини та Румунії. Цей проект розрахований на сім бюджетних років — з 2007 по 2013 і покликаний покращити економічне та соціальне становище прикордонних регіонів, якість довкілля та сприяти контактам громадян країн-сусідів.
В семінарі взяли участь представники Міністерства економіки України, управлінь зовнішніх зв'язків, економіки та євроінтеграції Івано-Франківської обласної державної адміністрації, члени неприбуткових організацій, які можуть брати участь у проекті, як-от фундацій, асоціацій, профспілок, торговельних палат.
За словами Анатолія Павелка, експерта і консультанта проекту в Україні, велике зацікавлення проектом виправдовує широкий спектр видів діяльності, які можуть бути профінансовані у його рамках. Адже для досягнення пріоритетів програми можуть співпрацювати асоціації регіонального розвитку, спілки підприємців, професійні спілки, органи самоврядування та громадські організації.
Проект всіляко підтримується Міністерством економіки України. На думку Тетяни Токалевської, представника Міністерства на інформаційному семінарі, участь регіонів України, які межують з країнами-членами Європейського союзу, сприятиме в першу чергу економічному розвитку Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.
Бюджет програми становить 68 млн 638 тисяч євро, при чому до 2010 року передбачено € 35 796 000 асигнувань Європейського союзу, а з 2010 до 2013 європейці збираються витратити на проект 32 мільйони 842 тисячі євро. Крім того, загальний бюджет повинен включати співфінансування з боку держав-учасниць.
«Границя не може розділяти наші країни та наших людей, — вважає Анна-Марія Ососінська, ключовий експерт проекту від Євросоюзу. — У нас такі ж проблеми і такі ж потреби наших прикордонних регіонів. І ми б хотіли, щоб завдяки співпраці ми могли вирішити ці проблеми з користю для прикордонних регіонів України та ЄС».
Програма прикордонного співробітництва має чотири пріоритети: економічний та соціальний розвиток регіонів, покращення якості довкілля, підвищення ефективності прикордонного регулювання та підтримку співпраці між громадянами України, Угорщини, Словаччини та Румунії. Її підготовка тривала майже 2 роки, а зголошення на участь у Програмі сусідства та партнерства можна буде подати наприкінці березня.