19 грудня 2008 року / 15:08
Дбати про себе заради дітей
Категорія: Суспільство, Освіта, Медицина
На Прикарпатті розпочинається реалізація проекту «Разом до здоров’я». Основним його завданням є покращення здоров’я жінок, чоловіків та дітей, заохочення їх до прийняття сучасних практик з репродуктивного здоров’я. Такі заходи мають знизити рівень абортів, небажаної вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Першими в Україні проект «Разом до здоров'я» запустили Львівська та Харківська області. Його реалізацію до 2010 року буде підтримувати Агентство США з Міжнародного розвитку. Проект вже працює в 12 областях. Івано-Франківщина подала згоду на участь у проекті тринадцятою.
Учасників проекту бентежить катастрофічна кількість абортів у державі, спад репродуктивного здоров’я нації та високий рівень безпліддя українських сімей. Вони планують боротися з цими проблемами простим і зрозумілим способом — навчаючи методам планування сім’ї і способам контрацепції. Впроваджувати проект почали в Івано-Франківську, згодом його планують запровадити по всій території краю.
За словами Владлена Басистого, координатора проекту, власне відбувається перший тренінг клінічного компонента. З фахівців акушерства і гінекології створять тренерську команду, яка буде проводити тренінги з питань планування сім'ї та репродуктивного здоров'я в місті Івано-Франківську, у Калуському, Коломийському, Косівському і Рожнятівському районах.
«Наша область відноситься до тих територій, де немає високих показників штучного переривання вагітності, — запевняє Зоя Ціхонь, координатор проекту, — але все-таки треба говорити, що ця проблема є».
Пані Ціхонь повідомила, що проблемою абортів у світі займається дуже багато людей, серед них психологи і психіатри. Але жоден з них не може стверджувати, що таке постабортний синдром і як він впливає на жінку. Вона наголосила, що проект спрямований власне на попередження такої ситуації, щоб вагітність була бажаною і свідомою.
На реалізацію проекту виділено 10 мільйонів доларів. Фахівці сподіваються, що його діяльність допоможе знизити у країні кількість абортів, незапланованих вагітностей та інфекцій, що передаються статевим шляхом.