17 грудня 2008 року / 10:13
Повінь пройшла, а пристрасті все не вщухають
Категорія: Суспільство, Липнева повінь 2008
Від липневої повені минуло вже майже п'ять місяців. Дороги відновлюються, береги укріплюються, будинки будуються і гроші виплачуються. Здавалося б, голосна теперішня криза повинна пригасити спогади про тодішні події.
Але в Побережжі Тисменицького району люди досі не задоволені тим, як комісія оцінила їхні збитки від паводка. Вони все ще намагаються знайти об'єктивних експертів і стараються отримати вищі категорії.
Село Побережжя Тисменицького району — одне з найбільш постраждалих від повені. Воно розташоване на низовині, тому тут стихія руйнувала в основному житлові будинки. Більше трьох тисяч постраждалих отримали від держави 78 мільйонів гривень на компенсації. Жителі Побережжя вважають, що цього замало, і збитки, кажуть, оцінювали несправедливо.
Через стихію Петру Грицуляку, інвалідові третьої групи, довелося розвалити стару хату, а в іншій, де зараз проживає сім'я, відчувається постійна вологість. Їм призначили другу категорію і 20 тисяч гривень компенсації. Та сім'я все ще сподівається на перегляд категорії, бо для відновлення втраченого після стихії цих грошей їм не вистарчає. Петро Грицуляк не один вважає, що категорії призначали нечесно, і після паводка оглядали лише ті будинки, «які треба».
Для голови Тисменицької районної державної адміністрації Іванни Кучер проблема мешканців Побережжя не нова. Вона самостійно пересвідчувалась в об'єктивності сільської комісії і спілкувалася з мешканцями Побережжя. На її думку, селяни не можуть змиритися з тим, що хтось з односельчан отримав більшу суму.
За словами пані Кучер, районна комісія кілька разів оглядала будинки мешканців Побережжя і підтвердила рішення сільської ради. А цього тижня село відвідають обласні фахівці, які повинні поставити крапку в цій довгій історії.
Подібних нарікань на необ'єктивне призначення категорій нині чимало. Раніше держава і цього не виплачувала після схожих стихій, та це не викликало таких жвавих суперечок.
Залишається сподіватися, що рішення обласної комісії припинить ворожнечу, тим більше, що голова області Микола Палійчук пригрозив кримінальною відповідальністю особам, які наживатимуться на біді.
До слова, за три місяці після повені органи контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області виявили незаконні виплати та зайве затребування з державного бюджету 24 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків стихійного лиха. Порушено шість кримінальних справ.