11 грудня 2008 року / 11:20
Попит на кваліфікованих держслужбовців
Категорія: Державна влада, Освіта
Державній службі бракує кваліфікованих кадрів. Учасники триденного всеукраїнського науково-методичного семінару намагаються удосконалити навчання управлінців у контексті Болонського процесу.
Україна визначила європейський напрямок практично у всіх сферах життя, великої уваги потребує і освітній простір. В державі, після довгих дискусій, почала модернізуватися освітня система — впроваджується Болонський процес. Науковці запевняють, що зі світовим досвідом нам буде легше організувати освіту та швидше покращити якість. Результатом таких змін має стати конкурентноспроможний кадровий потенціал.
Підготовка дипломованих державних службовців в Україні розпочалася ще 1995-го року, коли було створено академію державного управління. Тепер щороку з'являється близько тисячі кваліфікованих магістрів державної служби. Проте цього замало, тому більшість вищих шкіл, де навчають управлінців, з кожним роком збільшують набір студентів.
За словами Олени Тертишної, заступника начальника головного управління державної служби України, магістратури забезпечують державні структури тільки чотирма відсотками кваліфікованих працівників. Вона вважає, що кількість професійних державних службовців має збільшуватися значно швидше. Тим більше, що навчальні заклади в основному вже готові до цього.
Івано-Франківський національний університет нафти і газу одним із перших в Україні відкрив магістратуру державного управління. За 11 років тут випустили більше шести сотень дипломованих держслужбовців. І не перестають працювати над вдосконаленням навчального процесу та запроваджувати нові спеціальності.
Дмитро Дзвінчук, координатор підготовки магістрів державної служби ІФНТУНГ розповідає, що з минулого року введено нову спеціалізацію — кадровий менеджмент. В цьому році розпочинається пілотний проект заочно-дистанційної форми навчання. Також планують розпочати підготовку фахівців з територіального управління та місцевого самоврядування.
Олег Коржак, один із перших випускників івано-франківської магістратури державного управління, тепер займає посаду заступника голови обласної держадміністрації та керівника апарату. Він зазначив, що в органах влади все ще не вистачає кадрів, хоча всіх випускників магістратури працевлаштовано.
За три дні українські науковці мають вирішити, як удосконалити навчання майбутніх посадовців. Почнуть з розробки пропозицій змін у нормативно-правовій базі, в яких орієнтуватимуться на вимоги європейського освітнього простору.