21 листопада 2008 року / 13:11
Румунський екотуризм
Категорія: Туризм
Представники туристичного бізнесу Івано-Франківщини повернулися з пізнавального візиту до Румунії в рамках міжнародного проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії». Проект втілюється Туристичною асоціацією Івано-Франківщини за фінансової підтримки Євросоюзу.
Румунська громадська організація «Еко Лоджік» має вже чималий досвід розвитку «екотуризму» — так вони називають зелений туризм. Деякою мірою це означення відрізняється від загальноприйнятого розуміння. Про це українській туристичній делегації на навчальному семінарі розповіли представники «Еко Лоджік».
Після занять представників українського туристичного бізнесу ознайомили з туристичними маршрутами, атракціями, умовами проживання туристів у садибах, якістю харчування. З гордістю румуни представили українцям свої традиції і звичаї.
Повіт Марамуреш славиться збереженням автентичної етнокультури. Традиційні ремесла з технологіями прадавніх часів найбільше захоплюють туристів з високорозвинених урбанізованих держав.
Карпатські ліси протягом століть були тут джерелом високої поваги до дерева і майстерності обробки деревини. Саме в цьому регіоні Румунії зведено дві найвищі дерев'яні церкви у цілій Європі. Популярні серед туристів і традиційні для румунів дубові ворота, на яких вирізьблено безліч старовинних символів.
Екотуризм у Румунії — це перш за все гармонійне поєднання відпочинкових розваг з неперевершеними краєвидами і зразками автентичної культури. Стародавню румунську хату придбав собі навіть принц Чарльз. Кажуть, він частенько тут буває.
Група українських представників пройшла «зеленою стежкою», яку організовано за сприяння «Еко Лоджік». Туристичний маршрут крім обов'язкового маркування має багато карт, схем і вказівників, спеціалісти проводять спеціальний інструктаж. А в кінці «стежки» збудовані спеціальні пристанища для туристів, де українську делегацію застав перший сніг.
Українці не соромляться переймати досвід румунських колег з туристичної галузі. Їхні здобутки сприятимуть реалізації взаємних пізнавальних турів.