10 листопада 2008 року / 15:05
Голландський коваль підтримує прикарпатських митців
Категорія: Мистецтво
З давніх-давен ковальство в нашій країні було одним із найповажніших занять, про що свідчать численні легенди та міфи. Центральною персоною у них дуже часто був кремезний умілий коваль — найшанованіша людина в селі. Йому навіть приписували магічні здібності.
Після Другої світової війни ковальство на Галичині занепало. Посприяла цьому радянська влада, яка забороняла вишукані ексклюзивні ковальські вироби. І лише у 80-х роках минулого століття в Україні знову зросла популярність авторських робіт ковалів.
Ковальське мистецтво відроджується і на Прикарпатті. Власною точкою зору щодо розвитку ковальства на Івано-Франківщині поділився голландський коваль Хуб Сенсон, який вже кілька років допомагає українським студентам відроджувати цю цікаву професію.
«Потрібно налагоджувати контакти між ковалями східних і західних країн, адже це допомагає відроджувати ковальське мистецтво, — вважає пан Сенсон. — У багатьох містах є старовинні речі, які потребують негайної реставрації відповідно до архітектурного середовища. Проте зробити це не завжди вдається через брак спеціалістів».
У рідній Голландії Хуб Сенсон заснував приватну ковальську школу, щоб залучити якомога більше молоді до ковальської справи. Тепер він мандрує по світу і підтримує студентів інших країн.
«Я побачив, що ваші села та містечка почали прикрашати оригінальні роботи, створені майстрами в місцевих кузнях. Це мене дуже тішить і я буду підтримувати ваших майстрів у цій цікавій професії», — зазначив голландський коваль.