27 жовтня 2008 року / 18:30
Літературні стежки до Європи
Категорія: Суспільство, Культура
Два дні на Прикарпатті перебуватиме делегація краківського відділення Товариства польських письменників. В рамках проекту «Література без кордонів» закордонні гості ознайомляться з творчістю українських письменників, довідаються про видавничу і літературну справу на Івано-Франківщині. Відвідини Прикарпаття розпочалися із зустрічі у заступника голови ОДА Василя Гладія.
Івано-Франківськ став другим містом після Львова, яке відвідала делегація краківського відділення Товариства польських письменників. Закордонні гості кажуть, що співпраця між літературознавцями України та Польщі є надзвичайно важливою, адже у нас є спільна історія та спільне коріння. А література була і залишається тим містком, який зближує обидва народи.
Учасники проекту з української сторони поділяють думку іноземних товаришів. І полякам, і українцям треба плідно працювати задля розвитку книжкової справи — обмінюватись досвідом, перекладати твори обома мовами та підтримувати творчих людей.
На знак вдячності та поваги польські письменники вручили заступнику голови ОДА Василю Гладію книги з автографами. Заступник голови ОДА теж не залишився в боргу, він подарував закордонним гостям книгу «Сакральне мистецтво Галичини» та диск «Гуцулія. Мелодія Карпат».
Згодом польські письменники зустрілися з івано-франківськими колегами — членами обласної Спілки письменників України. Голова місцевого осередку Василь Добрянський розповів про наше книговидавництво, про його успіхи та проблеми.
Він зазначив, що обласна програма книговидавництва суттєво допомогла реалізації прикарпатських поетів та прозаїків — чимало з них видали свої книжки державним коштом. Навіть у найскрутніші часи в Івано-Франківську виходив літературний журнал «Перевал».
Також пан Добрянський розповів, що найкращі видання щороку відзначають трьома літературними преміями — обласною імені Василя Стефаника, міською імені Івана Франка та дитячою імені Марійки Підгірянки, якою опікується товариство «Просвіта».