16 жовтня 2008 року / 12:52
Розвиток місцевої демократії
Категорія: Політика, Суспільство
В Україні триває Європейський тиждень місцевої демократії. На Івано-Франківщині з цього приводу організовано круглий стіл, де розглядалося питання участі громадських організацій у вирішенні питань розвитку міст та регіонів. Залучення громадських організацій до вирішення актуальних для їхнього регіону питань є ефективним складником демократичного управління на місцях. Організатором засідання є головне управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв'язків та інвестицій обласної державної адміністрації.
Тиждень місцевої демократії відбувається одночасно в багатьох країнах світу. 15 жовтня 1985 року було підписано Європейську Хартію місцевого самоврядування. Європейський вибір нашої держави, велика кількість громадських організацій в Україні, відкрита преса, задекларовані демократичні принципи виборної системи — все це дає змогу долучитися до загальносвітових і європейських найсучасніших процесів і вимог розвитку місцевої демократії.
Голова Івано-Франківської обласної ради, член делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Ігор Олійник переконаний, що наша належність до Європи полягає вже в тому, що місцеві органи влади і територіальні громади України постійно ставлять питання про децентралізацію в органах влади та надання місцевому самоврядуванню повноважень не тільки на папері, а й реально підтвердити їх коштами.
«Децентралізували владу — це децентралізувати фінанси, — говорить пан Олійник. — І сільська рада каже: ми маємо сьогодні 100 тисяч гривень, ми даємо чи на дорогу, чи на школу, чи на освітлення, чи на тротуар».
Звичайно, такий підхід вимагає відповідальних людей і більших можливостей для громади контролю за рішеннями влади. Та Європа і перед місцевою владою ставить високі вимоги — створити найсприятливіші умови для комфортного життя людей. Громади європейських міст через багато інституцій мають великий вплив на органи місцевого самоврядування, європейці вимагають якісного управління у кожній сфері.
Нам залишається вчитися європейській демократії. А в першу чергу варто перестати бути байдужими до питань, які стосуються рідного села, міста, області і в кінцевому результаті — держави.