14 жовтня 2008 року / 10:22
Майстерність зацікавити інвестора
Категорія: Суспільство, Фінанси
В рамках проекту «Економічний розвиток міст», обласна державна адміністрація та компанія «Промінвест» започаткували на Прикарпатті цикл навчальних семінарів з питань інвестиційного забезпечення територій. Фахівці Української асоціації залучення інвестицій ознайомлять учасників з новітніми маркетинговими технологіями та методами зацікавлення інвесторів конкретними галузями в Івано-Франківській області.
Україною, і особливо Івано-Франківщиною, цікавиться дуже багато іноземних інвесторів. На VIII Міжнародному економічному форумі у Львові нашу область визнано однією з інвестиційно найпривабливіших регіонів України.
Але щоб гроші вкладалися в ту чи іншу галузь, необхідно представити потенційним інвесторам всі документи і конкретні пропозиції.
«В більшості випадків, коли інвестори приїжджають і щось хочуть робити, — говорить Петро Кошуков, президент Української асоціації фахівців залучення інвестицій, — у представників наших громад, наших державних службовців дуже мало інформації про те, що вони мають запропонувати і дуже мало стратегічної уяви про те, що вони наспарвді хочуть зробити з своєї території».
На семінарі «Місцевий розвиток та інвестиції» учасники ознайомилися з завданнями органів влади стосовно формування інвестиційного клімату, важливістю стратегічного планування для підвищення конкурентноспроможності територій.
Обговорено питання доцільності ефективного використання нерухомості для забезпечення місцевого економічного розвитку. При цьому особливо акцентовано увагу на підготовці об'єктів нерухомості до залучення стратегічних інвестицій. Дуже важливо також належно підготувати презентаційні матеріали для інвесторів.
«Насправді існує дуже тісний зв'язок між тими фінансовими інвестиційними потоками, які приходять в країну і рівнем життя цієї країни, — вважає Галина Васильченко, голова Івано-Франківського осередку УАФЗІ. — Хоча разом з тим існує і зв'язок між діловим кліматом, між сприятливістю цього клімату і цими інвестиціями».
Пані Васильченко наголосила, що на державному рівні складно забезпечити весь комплекс сприятливих умов, але окремі області та райони можуть по-своєму працювати з потенційними інвесторами і давати непогані результати.