7 жовтня 2008 року / 19:24
Великий крок до маленьких пацієнтів
Категорія: Медицина, Технології
В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні, вперше на Україні, відкрито Центр малоінвазивної дитячої хірургії. Тепер операції проводитимуться з допомогою відеоапаратури в найнедоступніших місцях. Це дає змогу лікарям набагато успішніше робити операційні втручання маленьким пацієнтам при загальному знеболюванні. Не травмується психіка дитини, значно менші больові відчуття після операції.
Досвідчений хірург-отоларинголог, професор Василь Попович вміло маніпулює спеціальними інструментами. Хід операції видно на моніторі. І ось — через кілька хвилин трирічна дівчинка позбулася поліпів, які заважали дитині дихати і нормально жити. Помічники професора — лікар-ординатор Любов Пілецька та анестезіолог Володимир Вальчишин пройшли спеціальну підготовку в Київському військовому госпіталі.
«Це на Україні в дитячих клініках відкривається вперше, — розповідає Радислав Котурбаш, головний лікар ОДКЛ. — До цього часу діти від народження і до років 10 не могли одержувати відповідне лікування, не могли проводити їм відповідні операції, тому що не було апаратури і не було підготованих спеціалістів».
Колись лікарі змагалися з природою, щоб врятувати життя пацієнта. Тепер, уточнюють медики, йде боротьба за якість здоров'я, за повноцінне життя людини. Василь Іванович Попович — член комітету Євросоюзу по стандартах лікування. Це велике визнання заслуг хірурга, його наукового і практичного доробку.
«Всі до останнього часу були впевнені, що дітей можна оперувати не молодших, ніж 10–12 років, — говорить пан Попович. — А сьогодні ми говоримо, що з мікрохірургією нашою ми можемо давати адекватну хірургічну допомогу вже зовсім маленьким діткам».
Значну допомогу в придбанні апаратури для малоінвазивної хірургії надав Івано-Франківський медичний університет та управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації. 150 тис. грн — сума немала, але маленькі пацієнти лор-відділення обласної дитячої клінічної лікарні позбулися жаху видалення гландів чи поліпів «середньовічними» методами.
Переламати думку батьків непросто, але найважливіше те, що ці операції підуть на користь дитині. 54–56 % маленьких пацієнтів лор-відділення мають вроджені патології, запальні процеси. Центр малоінвазивної хірургії — це серйозний крок вперед в сучасній медицині.