7 жовтня 2008 року / 18:54
Рогатинська земля багата талантами
Категорія: Культура
Рогатинські бібліотекарі популяризують у районі творчість своїх земляків, які нині проживають за межами Івано-Франківщини. Для цього до районної бібліотеки запросили на зустріч з місцевою інтелігенцією нині уже львівських митців. Письменники Марія Людкевич, Леся Павлів, Зіновій Легкий, Роман Коритко — їх об'єднує не лише любов до рідного слова, усі вони народилися на Рогатинщині. Дехто вперше презентував перед земляками свій творчий доробок.
Вони — добре знані в Україні, але практично невідомі на своїй малій батьківщині. Так можна сказати про цілу когорту письменників-уродженців Рогатинщини, які нині проживають і творять на теренах Львівської області. Аби ознайомити з їхньою творчістю жителів Рогатинського району, місцеві бібліотекарі вирішили відкрити ці імена для своїх колег.
Одним з ініціаторів зустрічі земляків став Роман Коритко, який у Львові очолює земляцтво братів-рогатинців. Він частий гість на Рогатинщині. Крім читалень у районній бібліотеці, Роман Коритко працює у селах району, де організовує різноманітні культурні заходи. А за останній час представники земляцтва захопилися написанням етнографічних творів про рогатинські села. Нині уже презентовано понад 20 таких видань.
Уперше перед земляками презентувала свій творчий доробок Марія Людкевич, добре знана в Україні авторка дитячих книжечок. До Рогатина письменниця навідується досить часто, тут живе її рідня. А от на такі літературні сходини ніяк не було нагоди потрапити. Цього року відзвітувати є про що. Марія Людкевич стала лауреатом літературної премії Павла Тичини, з новою книжкою поезій претендуватиме на Шевченківську. Єдине, каже, за що прикро — у рогатинських бібліотеках практично немає її книжок.
Подібні зустрічі у рогатинській бібліотеці організовують ще з 2000-го року. Спершу тісно співпрацювали з місцевим літературно-мистецьким товариством «Журавлі». Згодом почали запрошувати рогатинців, які добре знані у містечку. А зустріч з львівськими письменниками відбулася вперше. На цьому бібліотекарі обіцяють не зупинятися, практикуватимуть подібне і надалі. Щоправда, наступного разу планують запросити більше слухачів.