26 вересня 2008 року / 16:38
Засідання колегії обласної державної адміністрації
Категорія: Обласна влада
Липнева стихія завдала Івано-Франківщині шкоди на понад 1,5 мільярда гривень. Від руйнівної дії води постраждало населення і господарський комплекс. На Івано-Франківщині досі ведуться роботи з відновлення зруйнованих та пошкоджених стихією будинків, об'єктів охорони здоров'я, освіти, соціально-побутової сфери та житлово-комунального господарства.
Чимало проблем є з освоєнням та використанням коштів. Наприклад, трапляються випадки затримки коштів на рахунках райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад. Також не повністю використано кошти для виплати різних видів допомоги постраждалим громадянам.
Як зазначив Іван Шовковий, начальник головного управління праці та соціального захисту, повністю розрахувалися з людьми, що постраждали, тільки Надвірнянський, Рожнятівський та Рогатинський райони. Городенківська районна держадміністрація виплатила допомогу тільки 35,8 % осіб, включених до реєстру, Долинська — 12,5 %, Коломийська — 92,9 %, Тисменицька — 0,8 % осіб.
Багато неточностей виникло і в складанні додаткових списків людей, які постраждали внаслідок стихії. Практично 90 % поданих заяв про присвоєння вищої категорії не знаходять підтвердження. На думку голови області Миколи Палійчука, якщо голови або їхні заступники особисто обстежуватимуть будинки, то списки будуть суттєво коротшими.
Голова обласної державної адміністрації доручив всім керівникам районів до наступного четверга завершити виплати всіх видів допомоги, крім тих районів, де є скарги та заяви про зміну категорії. Керівникам, які погано справляються з роботою, він дав доручення у стислі терміни виправити ситуацію.
На колегії розглянули також хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації «Про затвердження Регіональної програми нових робочих місць для засуджених та осіб, взятих під варту» на 2007–2010 роки. Тут теж є чимало проблем. В першу чергу — брак фінансування та низький рівень оснащення робочих місць основними фондами та технологічним обладнанням.
Третє питання, яке було винесено на порядок денний, стосувалося виконання в області Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
Впродовж першого півріччя цього року до обласної державної адміністрації звернулося понад 4 тисячі громадян. Ними порушено більше трьох тисяч питань, які часто потребують ґрунтовного аналізу. На пошук та опрацювання матеріалів тратиться чимало часу, тому існує практика проміжних відповідей. Проте формальні відповіді, відписки та, звичайно, бюрократія, на думку керівника відділу роботи зі зверненнями громадян апарату обласної держадміністрації Наталії Никорук, є великим недоліком.