25 вересня 2008 року / 14:05
У вузенькому місті має бути дорога для «швидкої»
Категорія: Суспільство, Медицина
Напевне, не одному мешканцю обласного центру доводилось стикатися з проблемою запізнення швидкої допомоги на виклик. Як правило, своє невдоволення люди відразу виливають на медиків. Та ображаючи працівників швидкої, часто не задумуються, що в більшості випадків така ситуація трапляється через відсутність культури водіїв на дорогах краю. У цьому переконалась наша знімальна група, яка мандрувала по викликах разом зі «швидкою».
Кардіолог виїзної бригади № 4 Марта Квасниця вже 22 роки з включеною сиреною виїжджає на термінові виклики до хворих. Відсутність культури поведінки на дорозі неабияк впливає на її роботу. Адже, якщо за звичайних умов з підстанції «швидкої» до пацієнта потрібно доїхати за п'ять–сім хвилин, то в години пік добиратись доводиться втричі довше. Незважаючи на визначення «спецтранспорт», водії не пропускають швидку на дорозі.
«Проблема існує, — говорить пані Квасниця, — особливо це стосується людей з приватним транспортом, які їздять з голосно включеною музикою, і які практично не помічають, що діється за межами автомобіля. Проблема в тому, що вони часто розмовляють по мобільному телефону і не помічають того, що швидка допомога просить уступити дорогу».
Із придбанням нових карет «швидкої» ситуація з добиранням на виклики дещо покращилась, адже машини обладнані гучними сиренами та мигалками, однак проблема залишається. Усі «принади» заторів на дорозі та культуру власників транспортних засобів щоразу на своїй зміні відчуває і водій «швидкої» Зіновій Хибінь. Каже, окремі водії вперто не поступаються на дорозі. А тим паче не роблять цього в заторах.
«Це йде вже віртуозність водія, — розказує пан Хибінь, — включаєш всі сигнали і просто пропихаєшся, тому що місто наше вузеньке і роз'їхатись машинам дуже важко».
Працівники ДАІ намагаються покращити ситуацію на дорогах. Спільно з медиками станцій швидкої допомоги вони щороку організовують ескорт машин «швидкої», і злісних порушників правил поведінки на дорогах краю притягують до відповідальності.
В Івано-Франківську є три підстанції швидкої допомоги, які працюють за принципом територіального районування. Щоденно на «03» надходять сотні викликів, на які потрібно вчасно відреагувати. Нехтуючи правилами і не пропускаючи «швидку» водій не задумується, що саме зараз, можливо, медики поспішають на виклик до когось із його рідних.