24 вересня 2008 року / 11:00
Крок до гуманізації медицини
Категорія: Суспільство, Медицина
Біоетика — це органічне поєднання сучасних досягнень біологічної та медичної науки з духовністю. Вона є ознакою цивілізованості, демократії і верховенства прав людини. До цієї дисципліни причетні найрізноманітніші фахівці — біологи, медики, філософи, правники, соціологи, екологи та духовенство.
Представники кількох із цих сфер науки зібралися в Івано-Франківську на дводенний семінар, присвячений проблемам етики у галузі охорони здоров'я. Науковці з України та Австрії разом зі священиками говорили про початок життя, останні хвилини людини та біоетичні питання у середньому.
Учасники зачепили багато важливих тем — початок людського життя та морально-етична оцінка аборту, дослідження над ембріонами, проблема евтаназії в Європі, духовний супровід людей при смерті та допомога у розв'язанні останніх життєвих проблем людини. Організатори наукового зібрання ставили перед собою конкретну мету — зробити крок до гуманізації медицини.
На семінар завітали відомі науковці з Австрії. Професор Гюнтер Фірт є священником і одним із засновників Інституту етики і права в медицині при Віденському державному університеті. Крім того, він є радником з питань біоетики при Єврокомісії, тому він добре обізнаний з останніми новинами, які стосуються етики медиків.
Матіяс Бек, професор Інституту етики і права в медицині при Віденському державному університеті вважає, що зараз найголовніше — увійти в розмову, створити діалог та обмінятися досвідом і знаннями. На його думку, добре було б впровадити такі навчання в українських університетах, або й школах, щоб розширити світогляд молоді з цих проблем.
Впродовж двох днів науковці знайомилися з роботою місцевих медиків. Загалом враження від побаченого та почутого у закордонних гостей досить хороші. Залишилася дрібничка — докласти максимум зусиль задля плідної співпраці між науковцями Сходу і Заходу.