19 вересня 2008 року / 18:23
Палійчук дотримує слова
Категорія: Обласна влада, Суспільство, Липнева повінь 2008
Липневий паводок на Прикарпатті зруйнував 323 житлові будинки. Компенсація для людей, житло яких не підлягає ремонту, передбачає 231 тисячу гривень, або, за бажанням власників зруйнованих будинків, відбудову за державний кошт. На нові помешкання від держави очікують 78 родин прикарпатців.
Села Прутівка і Устя Снятинського району чи не найбільше постраждали від липневого паводка — кілька десятків родин залишилися без даху над головою, тому мешкають у знайомих. Дехто взявся будувати житло самостійно за гроші з компенсації. Інші ж чекають на помешкання, яке обіцяють здати в експлуатацію до 15 листопада. І ні дня пізніше, обіцяє голова обласної держадміністрації Микола Палійчук.
Тим більше, що переважно одержувачі нових помешкань від держави — літні і самотні люди. Такою є пані Галина Воронько, жителька Устя. Каже, що нікому їй допомогти побудувати хату, тому сподівається на державу.
Нове житло, над яким працюють будівельники з Хмельницького, цілком влаштовує пані Галину. Раніше вона з донькою жила у двокімнатному будиночку без кухні і туалету. Тепер тішиться, що нова оселя буде зручнішою. Будівництво ведеться монолітно-каркасним методом. Майстри обіцяють, що будинок буде теплим і міцним.
Голова обласної державної адміністрації кілька разів на тиждень виїжджає у різні райони області щоб особисто проконтролювати ліквідацію наслідків стихії. Візити начальства стимулюють людей, змушують їх працювати швидше і якісніше.
Найкраще відновлювальні роботи здійснюються у Тлумацькому і Снятинському районах. Поліпшуються темпи у Долинському та Тисменицькому. Микола Палійчук все тримає під контролем: якщо котрийсь з керівників районів не справляється вчасно — може бути навіть звільнений з посади.
Найповільніше з наслідками паводка справляється Галицький район. Тут стихія наробила величезних збитків. Та Микола Палійчук непохитний: голова Галицької районної адміністрації таки поміняється.
«У нас вчора і сьогодні перебував Президент України, я йому доповів по ситуації, яка склалася на сьогоднішній день в області з відбудовою житлових будинків, відновленням мостів, доріг, — говорить пан Палійчук. — Президент повністю підтримав мене, що якщо людина не працює — потрібно її міняти».
Голову області не задовольняють темпи освоєння коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихії у Галицькому районі. Також Микола Палійчук вважає, що будівництво нового житла для осіб, які втратили його під час паводка, ведеться надто повільно.
Як повідомила 10 вересня Західна інформаційна корпорація, керівник Івано-Франківщини дав голові Галицької РДА Василеві Круку 3 дні на виправлення ситуації. Суттєвих змін досі не помітно.