17 вересня 2008 року / 13:31
Молоді кунівці оплакують жертви комуністичного режиму
Категорія: Політика, Суспільство
17 вересня 1939 року, згідно з домовленістю між Радянським Союзом та нацистською Німеччиною (пакт Молотова — Ріббентропа), радянські війська перейшли тодішній кордон із Польщею і вступили на землі Західної України. Більшовики оголосили, що прийшли з прагненням допомогти пригнобленим братам-українцям.
Крім слів про визволення і надій на світле комуністичне майбутнє мешканці краю отримали криваві репресії, депортації та розстріли, яких Західна Україна ще не бачила.
Про вбитих та репресованих у той час земляків згадують і молоді члени Конгресу українських націоналістів. На Вічевому майдані Івано-Франківська вони провели акцію пам’яті та скорботи під гаслом «Не забудемо ніколи!»
«Наша мета — показати суспільству, що будь-який злочин не може залишитися без кари, — говорить Юрій Лазоришин, керівник молодіжної референтури Конгресу українських націоналістів. — Так само будь-які події чи в політиці, чи в громадському житті не можуть відбутися без наслідків».
Пан Лазоришин підкреслив, що якщо йдеться про трагічні наслідки для цілої країни, вони обов’язково мають бути усвідомлені, а злочинці — покарані. Щоб не допустити можливого повторення трагедії в майбутньому, суспільство повинно належно оцінити події.
У рамках акції на Вічевому майдані представлено документи часів початку другої світової війни та фотографії, які свідчать про злочини більшовицького режиму.
Митрополит Андрей Шептицький у письмі папі Римському, датованому 1941 роком, писав, що за роки радянської влади населення Галичини скоротилося майже на 400 тисяч осіб. Таку трагедію забути неможливо, наголошували учасники акції.