9 вересня 2008 року / 11:45
Є зерно — буде хліб
Категорія: Економіка, Липнева повінь 2008
Аграрії області підводять підсумки цьогорічних жнив, готуються до осінніх польових робіт і говорять про розвиток виробництва екологічно чистих продуктів.
На дослідницькому полі Івано-Франківського інституту агропромислового виробництва спеціалісти обласного та районних управлінь агропромислового розвитку разом з виробниками сільськогосподарської продукції краю зібралися на науково-практичний семінар.
Попри те, що негода внесла свої корективи у плани аграріїв, врожай у краї зібрали не гірший, аніж у минулому році, переконують керівники області. Цього року планували зібрати урожай зернових зі 133,7 тисячі гектарів. Під час липневого паводка загинуло 9 тис. га, тому врожай залишився тільки на 124,3 тис. га.
Як повідомив заступник голови Івано-Франківської ОДА Василь Брус, на сьогодні вже зібрано 95 % врожаю. З гектара збирають близько 30,5 центнерів зерна, і хоч хлібороби розраховували на більшу врожайність, це в цілому непогано.
Інше важливе для сільськогосподарських виробників питання — це брак сучасної техніки на полях. Аграрії впевнені, що разом з високоефективними сортами зернових вона дозволила б добитися високих результатів врожайності на полях Прикарпаття.
В той же час говориться про відхід від використання мінеральних добрив, що дозволило б вирощувати екологічно чисту продукцію. Про це йшлося на науково-виробничій конференції в готелі «Надія». Організатори шукають фермерів, які б погодилися започаткувати такий метод.
Органічна їжа — це продукти без шкідливих добавок, пестицидів, генетичної модифікації та антибіотиків. Іншими словами — це здоров'я нації у майбутньому. На жаль, нині в області кількість господарств, які вирощують екологічно чисті продукти і мають відповідні сертифікати, тільки чотири. А в Європі ринок органічної їжі розвивається дуже стрімко.
Найголовніше зараз — знайти механізм компенсації втрат від зміни способу вирощування продукції. Адже при переході від інтенсивного підживлення ґрунту мінеральними добривами до мінімального їх використання або вживання виключно органічних добрив — зрозуміло, що спочатку врожайність буде не така висока.
Щоб збільшити кількість підприємств, які б могли займатися вирощуванням екологічної їжі, Івано-Франківський інститут агропромислового виробництва розробив спеціальну програму впровадження біологічного землеробства. І на етапі становлення головне — підтримати господарів, які хочуть займатися вирощуванням екологічних продуктів.