20 серпня 2008 року / 18:32
Податківці споряджають підопічних у новий навчальний рік
Категорія: Суспільство, Соціальна сфера
У Снятинському дитячому будинку-інтернаті живе, навчається і працює 110 юнаків і дітей віком від 5 до 28 років. Більше 10 років опікуються цією установою податківці Прикарпаття. Вирішувати проблеми самотужки в інтернаті було б дуже важко, тому будь-яка допомога тут сприймається з великою вдячністю.
Напередодні нового навчального року до Снятинсього дитячого будинку-інтернату завітали постійні шефи. Працівники податкової міліції привезли необхідні продукти харчування і побутову техніку.
Начальник управління податкової міліції державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області Василь Андрішак ознайомився з умовами проживання, навчання та трудової діяльності дітей, які потребують особливої, посиленої уваги від дорослих.
Снятинський дитячий будинок-інтернат опікується дітьми-інвалідами. У ньому виховується 110 дітей. Всі вони мають помірну розумову відсталість, дехто також інші захворювання, зокрема, дитячий церебральний параліч, епілепсію, синдром Дауна, недорозвиток мови, захворювання опорно-рухового апарату. Більше половини із них є сиротами.
Директор інтернату Леонід Шимчук вважає, що основне — дати вихованцям професію. Тому тут організовано навчальні цехи — швейний, столярний, макаронний, а ще тут виготовляють щітки, віники, розводять папуг, хом'яків, морських свинок на продаж за невисокими цінами.
У цих соціально-реабілітаційних майстернях діти здобувають прості робітничі професії, а спілкування з тваринами сприяє покращенню психоневрологічного стану інтернатівців.
До першого вересня податківці привезуть сюди решту необхідних речей, потрібних для початку нового навчального року. Та інтернат все ще потребує сучасного лікувально-оздоровчого та іншого реабілітаційного обладнання. З 4 серпня цього року правозахисна організація сиріт «Віра в майбутнє» розпочала збір коштів для закупівлі необхідного обладнання.
Щоб допомогти дітям зі Снятинського будинку-інтернату можна перерахувати кошти, надіслати листа підтримки або за телефоном 8 (0342) 55-65-29 довідатися, як допомогти іншим способом.