13 серпня 2008 року / 17:45
Анушкевичус: «Ремонтувати і подовжувати дамби»
Категорія: Міська влада, Липнева повінь 2008
Івано-Франківську вода нашкодила майже на 40 мільйонів гривень. Це без врахування особистих втрат громадян. Найгірше довелося жителям приміського села Вовчинців — тут постраждало 200 сімей.
Нещодавня стихія не оминула і міста Івано-Франківська. З усіх служб найбільше постраждало житлово-комунальне господарство. Великих збитків зазнало підприємство «Водоекотехпром» — їхні втрати сягнули майже 20 мільйонів гривень. Проте міський голова Віктор Анушкевичус запевняє, що ситуація з якістю води в обласному центрі повністю під контролем.
«Мені постійно головний санітарний лікар міста доповідає про результати проб, які щоденно по декілька разів беруться з водопроводу, — говорить Віктор Анушкевичус. — Вода в місті Івано-Франківську абсолютно придатна до споживання».
Великої шкоди стихія завдала мостам і дамбам, які вже відновлюють. Спеціалісти ретельно оглянули міст через Бистрицю Солотвинську і вирішили, що він повністю готовий до експлуатації. Попри необхідність відновлення знищених дамб, гостро стоїть питання будівництва нових.
«Добре, що ми минулого року відремонтували частину дамби, яка була зруйнована попередніми повенями в районі села Микитинці, — сказав мер Івано-Франківська, — і ця дамба витримала, але вона підлягає ремонту. Ми будемо ставити питання про фінансування з державного бюджету добудови дамби по Бистриці Солотвинській, це лівий берег — від автомобільного моста на вулиці Галицькій до залізничного моста, це біля двох кілометрів».
Віктор Анушкевичус зазначив, що обов'язково треба продовжити дамбу і в районі Каскаду, щоб запобігти можливому затопленню приміського села Вовчинці. І, звичайно, щораз гострішою стає потреба нового моста через Бистрицю Солотвинську
Зараз кошти виділяють в основному для відновлення роботи водопровідно-каналізаційного господарства. Решта грошей піде на відбудову доріг. Перша допомога на ліквідацію стихійного лиха з державного бюджету вже поступила. Але це занадто мало — щоб ліквідувати збитки потрібно 38 млн гривень, а якщо сюди додати ще й кошти, необхідні для попереджувальних робіт, сума буде значно більшою.
Міський голова впевнений: незважаючи на труднощі, наслідки негоди будуть якнайшвидше подолані. А найважливіше, що завдяки злагодженим діям усіх відповідних служб під час стихії жодна людина в Івано-Франківську не загинула.