12 серпня 2008 року / 16:19
На Снятинщині все стабільно
Категорія: Обласна влада, Липнева повінь 2008
11 серпня губернатор області Микола Палійчук слідкував, як ведуться відновлювальні роботи на Снятинщині. Тут неймовірні втрати — 10 осіб загинуло, 72 житлові будинки повністю зруйновано.
Робочу поїздку Снятинським районом голова Івано-Франківської обласної держадміністрації розпочав із Борщева. Тут вода залила житлові будинки, не знехтувала і будинком сільської ради. У приміщенні, якому понад півтора сотні років, води було по вікна. Частину документації вдалося врятувати — її висушують і приступають до ремонту будівлі.
У сусідньому Хлібичині підтопило 87 будинків. Вода з невеличкої річки Крисівки дісталася і до сільської бібліотеки. І так нечисленний книжковий фонд тепер зменшився на 600 книг. Знищені екземпляри обіцяють поміняти на нові.
Жителям села Іллінці вода забрала частину дороги і повністю відрізала єдине сполучення з Косівським районом. Поки ведуться підготовчі роботи до спорудження нового 12-метрового моста, селян виручає тимчасовий понтонний міст. Фахівці з Тернополя обіцяють збудувати новий за кілька місяців.
У селі Прутівка стихія повністю зруйнувала 31 житловий будинок. Обійстя Марії Горохолінської, в якому вона прожила 70 років, тепер лежить пусткою. Пані Марія не хоче брати допомогу, а просить відбудувати хату в безпечнішому місці. Родин, яким треба побудувати нове житло, у селі аж 25.
Микола Палійчук наголосив, що нові будинки повинні бути якісними і надійними. До будівництва планується залучити бригади з цілої України, основним критерієм при виборі будівельників буде швидкість виконання робіт.
«Загалом потрібно буде збудувати десь біля 150 будинків, а решта людей отримають компенсацію», — сказав голова Івано-Франківської обласної держадміністрації.
Голова Снятинського району Роман Білик запевняє, що попри велику кількість роботи, люди не втрачають запалу: «На даний момент ситуація залишається у нас відносно стабільною, під контролем, працюємо над тим, щоб очистити воду в криницях. Іде масове відкачування води з криниць, хлорування, забір проб, відновлення водопостачання».