14 липня 2008 року / 12:34
590 років селу Красилівка
Категорія: Суспільство
590 років з часу заснування відзначає одне з наймальовничіших сіл Тисменицького району — Красилівка. Воно має надзвичайно цікаву історію, тут живе чимало талановитих людей. Назва села походить від давніх слів «крас», «красний», що означає гарний.
За історичними даними, Красилівка, заснована 1418 року, була спершу маленьким містечком, жителі якого здебільшого трудилися у мануфактурах, де виготовляли фарби і барвники. Був тут великий базар, млин і ремісничі крамниці. У XVII столітті містечко спалили турки, на його місці відродилося село під назвою «Красилівка».
Зараз тут мешкає більше 600 людей, село входить до Старокривотульської сільради і має досить вигідне транспортне сполучення. До Івано-Франківська звідси всього 30 кілометрів.
У пам'яті старожилів села збереглося чимало визначних подій. Недалеко Красилівки козаки воювали з поляками. Згодом чимало красилівчан стало вояками Української Галицької Армії, членами Організації Українських Націоналістів. Осередком духовного світла і політичного життя завжди була і залишається церква.
До 590-ї річниці з часу першої письмової згадки про Красилівку готувався кожен мешканець села. Урочистості були людні, адже відзначали не лише народження Красилівки, а й День села. В рамках приготування півсотні красилівчан прибирали рідний населений пункт.
«Відновлено спортивний майданчик села Красилівка, — говорить Володимир Назарук, сільський голова Красилівки та Старих Кривотул. — Було проведено внутрішній і зовнішній ремонт клубу села та початкової школи».
Проте найбільше багатство села — це його жителі. Саме вони організували свято і роблять все для того, щоб Красилівка завжди виглядала красиво і гордо. А пишатися є чим: нещодавно місцевий осередок «Просвіти» став лауреатом премії імені Марійки Підгірянки, а хор отримав звання «народного».