11 липня 2008 року / 09:49
Журналісти протистоять розпалюванню ворожнечі у ЗМІ
Категорія: Політика
Журналісти Сходу та Заходу ламають негативні стереотипи, які роками нав'язували народу. Делегація медійників з Рівного, Луганська, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Маріуполя та Херсона у четвер відвідала Івано-Франківськ.
Представники масмедіа зі східних областей України зустрілися в Івано-Франківську з журналістами обласної газети «Галичина», яку нещодавно кримський депутат Колесніченко звинуватив у ксенофобії.
За словами організаторів проекту — львівського центру інформаційних досліджень «Меридіан», такі журналістські обміни дозволяють краще пізнати регіони, їхню специфіку, інформаційну політику тутешніх засобів масової інформації. Крім усього іншого, це добра нагода обмінятися досвідом, зав'язати нові корисні знайомства та подолати інформаційні бар'єри.
Проект журналістських обмінів започатковано півтора року тому. За цей час вдалося досягнути багато несподіваних позитивних результатів. Найважливіше, що такі проекти втамовують величезну спрагу спілкування журналістів у професійних середовищах.
Цей семінар присвячений негативним стереотипам і міфам в українських засобах масової інформації. Він повинен запобігати, наприклад, розпалюванню національної ворожнечі на рівні масмедіа.
У другій половині дня делегація журналістів зустрілася з прикарпатською владою, зокрема, із заступником голови обласної державної адміністрації Олегом Коржаком. Представники преси послухали також знаного письменника Степана Пушика.
Гостям розповіли про економічний потенціал області та про туристичну галузь, яка стрімко розвивається. За словами місцевих фахівців, на Івано-Франківщині діє половина зареєстрованих зелених садиб. Журналісти довідалися, що Прикарпаття — одна з небагатьох областей України, які здатні самі себе утримати.